Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

2022.gada vasaras sporta veidu vienībās LOV iekļauj 131 sportistu

Latvijas Olimpiskā vienība (LOV) ceturtdien vasaras sporta veidos nosauca “zelta” un “sudraba” sastāvu, kamēr “bronzas” sastāvs vēl nav pilnībā apstiprināts, ceturtdien informēja LOV.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopā tika nosaukts 131 sportists, no kuriem 119 pārstāv olimpiskos sporta veidus, bet 12 no tiem ir sportisti, kuri pārstāv neolimpiskos sporta veidus. 

Savukārt trīs sporta veidu federācijas, starp tām Latvijas Peldēšanas federācija, Badmintona federācija un Paukošanas federācija, sporta veidu pārstāvošos atlētus nosauks martā vai aprīlī, noslēdzoties ziemas sacensību ciklam, savukārt Latvijas Sērfošanas un SUP federācija piešķirto kvotu šobrīd neizmantos.

“Zelta” un “sudraba” sastāvs tika apstiprināts pilnībā, savukārt no “bronzas” sastāva atsevišķu sportistu apstiprināšana atlikta, pieprasot no federācijām papildus informāciju un pamatojumu izņēmumu piemērošanai un atbilstību iekšēji noteiktiem atlases kritērijiem Šie precizējumi tiks skatīti atkārtotā LOV Konsultatīvās padomes sēdē 2022.gada janvārī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs un LOV Konsultatīvās padomes vadītājs Kārlis Lejnieks norādīja, ka 2022.gada “zelta” un “sudraba” sastāvi fokusēti uz to, lai 2024.gadā varētu startēt Parīzes olimpiskajās spēlēs, bet “bronzas” sastāva sportistiem galvenais mērķis ir gatavoties pārstāvēt Latviju Pasaules un Eiropas Junioru olimpiādēs.

Vasaras sporta veidu LOV “zelta” sastāvā 2021.gadam iekļauti šādi sportisti: Edgars Krūmiņš, Nauris Miezis, Kārlis Pauls Lasmanis, Agnis Čavars (visi – 3×3 basketbols), Anastasija Grigorjeva (cīņa), Kristaps Neretnieks (jātnieku sports), Aleksejs Rumjancevs, Roberts Akmens (smaiļošana), Pāvels Švecovs (modernā pieccīņa), Mārtiņš Blūms (riteņbraukšana – MTB), Artūrs Plēsnieks , Ritvars Suharevs (svarcelšana), Jeļena Ostapenko (teniss), Līna Mūze, Gatis Čakšs (vieglatlētika), Tīna Laura Graudiņa, Anastasija Kravčenoka, Mārtiņš Pļaviņš, Edgars Točs (pludmales volejbols).

“Sudraba” sastāvā iekļauti: Ketija Vihmane, Ļiza Čumika, Anita Miķelsone, Alise Bruzinska (visas – 3×3 basketbols), Aleksandrs Jurkjans (grieķu-romiešu cīņa), Alans Amirovs, Ivars Samušonoks (brīvā cīņa), Una Dolgileviča (džudo), Aldis Artūrs Vilde (smaiļošana), Roberts Lagzdiņš (kanoe), Toms Skujiņš (šosejas riteņbraukšana), Kristens Krīgers, Helvijs Babris (BMX riteņbraukšana), Ernests Zēbolds (frīstaila BMX riteņbraukšana), Agate Rašmane, Lauris Strautmanis (šaušana), Inese Tarvida, Jolanta Tarvida (taekvondo), Anastasija Sevastova (teniss), Madara Palameika, Anete Kociņa, Rolands Štrobinders, Rūta Kate Lasmane, Darja Sopova, Agate Caune, Kristīne Blaževiča, Laura Ikauniece, Mareks Ārents (visi – vieglatlētika), Elina Vihrova (vingrošana), Aleksandrs Samoilovs, Jānis Šmēdiņš, Ardis Daniels Bedrītis, Artūrs Rinkevičs (visi – pludmales volejbols).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat “bronzas” sastāvā ir Laine Rumpe (airēšana), Edvards Gruzītis (alpīnisms), Agris Stankevičs, Rendijs Feikners, Arnolds Helmanis (visi – 3×3 basketbols), Beatrise Rozentāle, Amanda Millere, Ņikita Gorbunovs, Matvejs Prokudins (visi – bokss), Mārtiņš Atilla (burāšana), Elma Zeidlere, Konstantīns Geikins (abi – cīņa), Aleksejs Zarudņevs, Anastasija Sokirjanska, Emīls Potapovs, Anna Gulīte (visi – džudo), Daniels Kogans (galda teniss), Katrīna Bulkovska (golfs), Laura Penele (jātnieku sports), Kārlis Dumpis, Kristaps Laube, Melānija Čamane, Krista Bērziņa (visi – smaiļošana), Vineta Pētersone, Veronika Monika Sturiška, Edvards Glāzers (visi – BMX riteņbraukšana), Krists Neilands, Emīls Liepiņš, Pauls Rubenis, Alekss Krasts, Matīss Kaļveršs (visi – šosejas riteņbraukšana), Artūrs Bogdanovičs (skeitbords), Daniela Ivanova, Armands Mežinskis, Artūrs Vasiļonoks (svarcelšana), Emīls Vasermanis, Daniels Vilciņš, Roberts Ķēniņš (visi šaušana), Anastasija Močaļina, Viktorija Helviga, Kristofers Šulcs (visi – taekvondo), Daniela Vismane, Darja Semeņistaja, Roberts Armando Štrombahs (visi – teniss), Artūrs Liepa (triatlons), Laura Igaune, Ruslans Smolonskis, Arnis Rumbenieks, Patriks Gailums, Sindija Bukša, Gunta Vaičule, Krišjānis Suntažs, Līga Velvere, Jānis Roberts Zālītis, Oskars Grava, Iļja Petrušenko, Aleksandrs Kucs, Maksims Sinčukovs (visi – vieglatlētika), Jelizaveta Polstjanaja, Santa Stepulāne (abas – mākslas vingrošana), Ričards Plāte (vingrošana), Darja Ovčaruka, Iļja Fjodorovs (abi – vingrošana-batuts), Anete Namiķe, Varvara Brailko, Kristians Fokerots, Gustavs Auziņš (visi – pludmales volejbols).

Savukārt sportisti, kas pārstāv neolimpiskos sporta veidus ir Mārtiņš Sesks (autosports-autorallijs), Nikolass Bertāns (autosports-drifts), Valters Zviedris (autosports-šoseja), Pauls Jonass (motosports-MXGP klase), Kārlis Alberts Reišulis (motosports-125cm klase), Andžejs Ļebedevs (motosports-spīdvejs), Sandra Grosberga, Rūdolfs Zērnis, Uldis Upītis (visi – orientēšanās sports), Kalvis Kalniņs, Dens Sadikovs, Arjoms Jermolajevs (visi – karatē).

Nākošajā gadā sportisti finansējumu sacensību un treniņu darbam saņems sporta veidu federācijās, bet pabalstu izmaksu sportistiem un viņu treneriem veiks Latvijas Olimpiskā komiteja, savukārt medicīnas un rehabilitācijas pakalpojumus sacensībās un treniņu procesā nodrošinās LOV.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LOV pieejamās kvotas ziemas sporta veidu federācijām tiks nosauktas pēc 2021./2022.gada olimpiskās sezonas beigām.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.