Krievijas pilsonis Gulbenes centrā nopircis māju par 166 000 eiro
Trīs gadu laikā Gulbenes novadā ārzemnieki ir iegādājušies desmit nekustamos īpašumus, liecina Valsts vienotās datorizētās zemesgrāmatas informācija.
Šogad ir bijuši vien pāris darījumu, kuros iesaistītās nebūt nav Āzijas izcelsmes personas, kā baumo gulbenieši. Pilnīgi iespējams, ka ārzemnieki dod priekšroku iespējai nomāt nekustamos īpašumus Gulbenes novadā.
Šogad vislielāko cenu – 166 000 eiro – kāds ārzemnieks samaksājis par nekustamo īpašumu Gulbenē. Darījums reģistrēts 17.septembrī, pārdota zeme un ēkas 845 kvadrātmetru platībā. Īpašuma pārdevēja “Dzirkstelei” piekrita anonīmi pastāstīt, ka pircējs ir bijis kāds Krievijas pilsonis.
“Es ilgstoši centos pati saviem spēkiem pārdot šo īpašumu. Jau biju zaudējusi visas cerības. Sapratu – ja līdz 1.septembrim neatradīsies pircējs, tad izredžu nav. Tāpēc saistījos ar nekustamo īpašumu tirdzniecības aģentūru, kura ir tendēta uz sadarbību tieši uz Austrumeiropas klientiem. Man daudz nācās samaksāt par starpniecību, tomēr darījums notika. Domāju, ka Gulbenē savus īpašumus pārdot ārzemniekiem par labu cenu gribētu vēl daudzi. Taču viņu kļūda ir tā, ka paļaujas uz saviem spēkiem. Ir jālūdz palīdzība nekustamo īpašumu tirdzniecības aģentūrām,” savu pieredzi stāsta gulbeniete.
1.septembri kā atskaites datumu viņa min tāpēc, ka ar to brīdi spēkā ir stājušies grozījumi Imigrācijas likumā un jauna kārtība termiņuzturēšanās atļauju noformēšanā. Līdz šim, lai saņemtu uzturēšanās atļauju, ārvalstniekam Latvijā ārpus Rīgas un Jūrmalas teritorijas bija jāiegādājas nekustamais īpašums virs 72 000 eiro vērtībā. Tagad nekustamā īpašuma minimālā vērtība, kuru ārvalstu pilsonis iegādājas jebkurā Latvijas reģionā termiņuzturēšanās atļaujas saņemšanas nolūkā, ir 250 000 eiro. Grozījumi Imigrācijas likumā neskar uzturēšanās atļauju saņemšanas noteikumus attiecībā uz ieguldījumiem uzņēmējdarbībā. Ārvalstu pilsonim ir tiesības pretendēt uz termiņuzturēšanās atļaujas saņemšanu, veicot ieguldījumu uzņēmējdarbībā no 35 000 līdz 150 000 eiro apmērā atkarībā no uzņēmuma apgrozījuma un darbinieku skaita.
Šogad ārzemnieki Gulbenē nopirkuši arī vēl divus citus platības ziņā salīdzinoši lielākus nekustamos īpašumus, taču – par mazāku cenu: 1.jūlijā zeme un ēkas 21 256 kvadrātmetru platībā pircējam izmaksājušas 24 000 eiro, bet 2.jūlijā tikpat liels nekustamais īpašums – jau 48 000 eiro.
2013.gadā reģistrēts darījums, kad ārzemnieks Gulbenē iegādājies 1376 kvadrātmetrus lielu īpašumu par 2845,74 eiro, bet Lizumā pārdots 3,31 hektārs zemes par 73 999,93 eiro. 2012.gadā Gulbenes novadā ārvalstnieki nopirkuši piecus nekustamos īpašumus: Beļavā 3,7 hektārus par 3557,18 eiro, Lejasciemā 4,3 hektārus par 1678,99 eiro, Litenē 8,2 hektārus par 23 050,52 eiro un otru tikpat lielu zemes platību par 2561,17 eiro, Lizumā 3,31 hektāru par 76 835,08 eiro.