Bērniem un jauniešiem Gulbenes novadā vajadzīgs sporta ārsts, bet pagastos iedzīvotājiem – vairāk informācijas par iespējam sportot un piedalīties pasākumos. Tie ir tikai daži ierosinājumi, kurus pašvaldības Sporta pārvalde ir saņēmusi no vietējās sabiedrības laikā, kad no 6. līdz 27.aprīlim organizēja astoņas diskusijas.
Sporta pārvaldes rīkoto diskusiju dalībnieki bija iedzīvotāji, sporta entuziasti, deputāti, pagastu pārvaldnieki, administrācijas un nodaļu vadība un darbinieki, nozaru speciālisti, nevalstisko organizāciju pārstāvji. Diskusijas noritēja Lejasciemā, Druvienā, Lizumā, Stāķos, Litenē, Jaungulbenē, Gulbenē un Rankā.
Iedzīvotāji gribēja runāt
Gulbenietis Arnis Martusevičs, kurš pārstāv biedrību “FB Gulbene 2005” sarunā ar laikrakstu teica: “Ja tiks ņemti vērā kaut 10 procenti no izskanējušajiem ieteikumiem un ja šie 10 procenti tiks realizēti, tad es būšu ļoti pārsteigts.” Viņa secinājums – diskusija Gulbenē bijusi organizēta tā, ka cilvēki maz tika pie vārda un savu domu verbālas paušanas. Gulbenē saruna notikusi pa mierīgo, jo “tas teātris bija ļoti labi iestudēts”, bet smagi Sporta pārvaldei bijis Lejasciemā, Druvienā un Jaungulbenē. Moderatorei Anitai Birzniecei viņš dotu 10 ballles – maksimālo vērtējumu – par to, kā noorganizēt nevainojamu parādes pasākumu. A.Martusevičs nožēlo, ka gandrīz nav ticis pie vārda. Viņš uzskata – novada sporta sabiedrība nav apmierināta.
Gulbenietis Kristaps Teicis, kurš nodarbojas ar netradicionāliem sporta veidiem, piedalījās diskusijā Gulbenē. Viņa pārdomas šajā sakarā ir šādas: “Diskusija bija kā diskusija. Secinājums ir viens, klasisks un nemainīgs – Gulbenes novada prioritāte ir “Buki” un “Sarma”, sekundāri iet standarta sporta veidi: vieglatlētika, basketbols un futbols. Kas skar manis interesējošos sporta veidus, kas ir rogainings, taku skriešana, akrobātika un ielu vingrošana, tad piedāvājums ir vājš, bet tas tāds ir bijis vienmēr. Piekritīšu, ka varbūt ar entuziastu palīdzību to visu varētu celt, taču žēl, ka Sporta pārvaldei, pat testa/eksperimenta kārtā nav vēlmes pamēģināt. Kas attiecas uz attīstību – domāju, ka tā ir iespējama, jo sliedes ir pareizās. Ja pieturēsies pie plāna “neizgudrot jaunu riteni”, bet uzlabot esošo, tad tas viss varētu iet daudz pozitīvākā gultnē. Protams, jāņem vērā demogrāfiskais aspekts – laukos, tajā skaitā arī Gulbenē, cilvēku daudzums nepalielinās. Līdz ar to… tikai “jārok” un jācer.”
Ierosinājumi ir apkopoti
Pašvaldība informē, ka diskusiju laikā ir izskanējis priekšlikums atkal rīkot pasākumu “Gada balle sportā”, kā arī apbalvot trenerus un jauniešus, kuri ir Latvijas čempioni, individuālajos un komandu sporta veidos izcīnījuši 1. līdz 6.vietu.
Izteikta arī doma veikt analīzi par novadā organizēto sporta pasākumu lietderību (dalībnieku skaits un cits). Ieteikts Sporta pārvaldei izveidot rezerves budžetu, ja rodas kāds pasākums, kas nav iekļauts pasākumu plānā un budžetā. Norādīts uz vajadzību atbalstīt un attīstīt netradicionālos, esktremālos un jaunos sporta veidus, piemēram, rogainingu, ielu vingrošanu, lakrosu.
Runājot par sporta bāžu attīstību, vispirms uzsvērta vajadzība pabeigt Gulbenes lielā stadiona rekonstrukciju, izveidojot vieglatlētikas manēžu. Tāpat rosināts hokeja laukumam lielajā stadionā izmantot saldējamo iekārtu, lai ilgāk varētu izmantot segumu. Izteikta ideja par futbola laukuma ierīkošanu Gulbenes bijušā lidlauka zonā, uzliekot tur futbola vārtus. Savukārt strītbola laukumus ar asfaltētu segumu rosināts izveidot Gulbenē, Ozolu ielā 10, vai aiz “Bāzes” Brīvības ielā.
Visi šie ierosinājumi Sporta pārvaldei noder, gatavojot novada sporta stratēģiju 2023.-2027.gadam.
– Diāna Odumiņa
Martuseviča kungam pat deva vārdu izteikties, bet klusēja….nu info….ka runāt neļāva…..ai ai ai….labāk riet no muguras……
Īsti izteikties tur neļāva nevienam!
Visa tā lapiņu sistēma un rakstīšana ir tikai, lai neveidotos asa diskusija! Jautājumu bija daudz, bet atbildes nebija nevienas! Ļoti politkorekti izvairījas no jebkādām atbildēm.
Cik ilgi šis “teātris” tiks spēlēts? Naudas nav, bet tiek rīkotas astoņas tikšanās,vēl pie tam darba dienās, lai ierastos pēc iespējas mazāk cilvēku. Cik degvielas tika iztērēts braukājot pa pagastiem? Cik daudz tika samaksāts Birzniecei? Krēmers varēja sarīkot vienu tikšanos Gulbenē sestdienā. Ir tāds teiciens-suns zin, ko ēdis. Krēmers ir sportu Gulbenes novadā tik tālu iznīcinājis, ka cilvēkus negrib redzēt. Atbilžu uz jautājumiem nav. Secinājums viens-ar steigu kaut kas jādara, lai sporta dzīvi Gulbenes novadā vadītu cilvēks, kuram ir kaut kāda saprašana. Krēmers lai brauc uz saviem Rugājiem! Izlasot rakstu avīzē var saprast, ka šīm tikšanām nav bijusi nekāda jēga, cilvēki kopumā nav apmierināti. Tātad diskusijas ir jāturpina!!!Gribētos zināt, kas ir runāts Druvienā, Lejasciemā un Jaungulbenē?…..
Krēmeram ir vēl vietniece un vēl pilsētas sporta organizators. 3 cilvēki uz šo ārprātu. Rezultāti?
Sporta organizatori pagastos zem katras kritikas. Amats kā organizatoram un vēl sporta skolā kā treneri. DanČai visi paklausīgi kā uz delnas. Alga skaista,bet tas viss mākslīgi radīts. Atkāpieties un beidziet novada sportu izsmiet. Uz kāda pamata Birzniece kautko vadīja? – algu saņem sporta organizatori,bet tautai batonus sprauž teātrinieki?
Jā, man moderatore ar saviem komentiem visžēlīgi deva vārdu izteikties, kad laiks pasākumam jau sen bija beidzies un visi vairāk skatījās uz izejas durvīm…
Kāda bija jēga kaut ko jautāt, ja iepriekš Lejasciemā, Jaungulbenē, Druvienā cilvēki nesaņēma konkrētas atbildes uz saviem jautājumiem?
Ieteiktu žurnālistei painteresēties pie minēto pagastu sanāksme dalībniekiem, kā tur patiesībā viss notika.
Šī paraugluga tika izcili norežisēta, jo tomēr piedalījās novada vadība un organizatoriem gribējās būt labiniekiem!
Attiecībā uz riešanu, jaunais anonīmais draudziņ. Es savas domas nekad neesmu slēpis. Nekad! Manam viedoklim var piekrist un var arī nepiekrist, bet tas ir mans viedoklis. Es neslēpjos, kā tu.
Visus novada nevajadzīgos sporta slaistus uz gateriem, lai beidzot sāk strādāt un maksāt nodokļus.
Diskusijas ir noslēgušās, bet jēga no tām nekāda. Es domāju, ka Dzirksteles redaktorei tomēr vajadzētu publicēt pārskatu par pagastos notikušajām sanāksmēm, kas tieši ir runāts katrā pagastā, kas ir nolemts? Kāpēc viss notiek aizmuguriski, slepeni? Dzirkstele varētu painteresēties, ko par šo visu”teātri” domā cienījamais soļotājs Gunārs Rubenis? Pandēmija ir beigusies, bet dažos pagastos sacensības nedrīkst rīkot. Cilvēki ir izslāpuši pēc fiziskām aktivitātēm.
Ar Organizatoriem ir vienkārši. Bez konkursa tika salikti cilveki, kas negrib strādāt tā pat kā vadība un var neko nedarīt!
Naudas mums ir taisīt smukus video un kārt karogus, bet reālu pasākumu nav.
Organizatoru pienākums neesot uzrunāt cilvekus un motivēt sportot. Kādi ir viņu pienākumi nevienam netika sniegta atbilde!
Mēs visi ļoti labi zinām, kā ir jāstrādā, lai nopelnītu minimālo algu. Bet šeit-nekas nav jādara, viens otru piesedz, aizstāv. Pienākumi ir aizmirsušies un sajukuši,sporta pārvaldes vadītājs aizstāv sporta organizatorus, ka viņiem tas nav jādara un šis nav jādara. Jautājums-kas ir jādara sporta organizatoriem un varbūt Dzirkstelē varētu publicēt algas, ko viņi saņem.Kādi pienākumi jāveic vietniekam, kādi pārvaldes vadītājam. Nav vajadzīga liela māksla vispārīgi runāt, bet kaut neliela māksla ir vajadzīga, lai šo darbu vispār veiktu, rīkotu sacensības, vadītu treniņus, piesaistītu cilvēkus sportot utt… utt…