Daukstu pagastā dzīvojošais vīnogu selekcionārs Andrašs Fazekašs šinīs dienās saņēmis vēstuli no ASV Minesotas universitātes profesora, selekcionāra T.Hugo.
Daukstu pagastā dzīvojošais vīnogu selekcionārs Andrašs Fazekašs šinīs dienās saņēmis vēstuli no ASV Minesotas universitātes profesora, selekcionāra T.Hugo.
Amerikānis piedāvā A.Fazekašam sadarboties, veidojot kopēju vīnogu selekciju.
“Patīkami, ka par mani zina arī Amerikā, bet šoreiz no vēstules autora piedāvājuma esmu nolēmis atteikties, lai nezaudētu patentu manām selekcionētajām vīnogu šķirnēm,” saka A.Fazekašs.
Par sadarbības iespējām interesējušies selekcionāri arī no Kanādas, Norvēģijas, Somijas un Zviedrijas.
Valmieras rajonā, kur A.Fazekašs ierīkojis vīna dārzu, tuvākajā laikā ieradīsies trīs selekcionāri no Itālijas.
“Esmu ieinteresēts ar viņiem tikties, jo arī manas mātes dzimtene ir Itālija,” saka selekcionārs.
Šobrīd A.Fazekašs sadarbojas ar selekcijas un izmēģinājumu stacijas speciālistiem Pūrē.
Pagājušā gada pavasarī Valmieras rajona Kauguru pagastā izveidoto vīna dārzu selekcionārs uzskata par ļoti lielu sasniegumu. Sākumā viņam dārza ierīkošanai atvēlēta zemes platība Cēsu rajona Jaunpiebalgas pagastā, bet A.Fazekašs piedāvājumu noraidījis. Viņam galvenais, lai būtu labi sadarbības partneri.
Darbu vīnogu selekcijā ungāru izcelsmes selekcionārs sācis no nulles, bet viņam izdevies paveikt daudz.