Rīga, 6.jūn., LETA. Ventspils domes vēlēšanās vairāk nekā pusi balsu ir ieguvusi Aivara Lemberga vadītā partija “Latvijai un Ventspilij”, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie provizoriskie vēlēšanu rezultāti.
Par partiju “Latvijai un Ventspilij” savas balsis vēlēšanās nodevuši 7685 jeb 59,96% vēlētāju. Partijas atbalstītāju skaits gan ir ievērojami sarucis, jo iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās 2005.gadā par Lemberga partiju nobalsoja 73,6% vēlētāju. 5% barjeru Ventspilī ir pārvarējušas vēl divas partijas – apvienība “Saskaņas centrs”, par kuru nobalsojis 2421 jeb 18,89% vēlētāju, bet par partiju “Jaunais laiks”, “Sabiedrība citai politikai” un “Pilsoniskā savienība” apvienoto kandidātu saraktu nobalsojuši 1452 jeb 11,33% vēlētāji.
Ventspils domē 5% barjeru nav pārvarējusi partija “Demokrāti.lv”, par kuru nobalsojuši 385 jeb 3% vēlētāju, Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija – 258 jeb 2,01% vēlētāju, partija “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” – 119 jeb 0,93% vēlētāju, apvienība “Tēvzemei un brīvībai”/LNNK – 87 jeb 0,68% vēlētāju, partija “LPP/LC” – 61 jeb 0,48% vēlētāju, un Tautas partija – 48 jeb 0,37% vēlētāju.
Ventspils domē uz 13 deputātu vietām kandidēja 95 kandidāti.
Arī ziņu aģentūras LETA un izdevniecības “Dienas mediji” pašvaldību vēlēšanu dienā veiktā vēlētāju aptauja pie iecirkņiem liecināja, ka Ventspils domes vēlēšanās vairāk nekā pusi – 57,95% – balsu ieguvusi vairākus sasaukumus pēc kārtas pie varas esošā partija “Latvijai un Ventspilij”.
Pēc aptaujas datiem, otro vietu vēlēšanās ieņēma apvienība “Saskaņas centrs” ar 21,31% balsu, tālāk sekoja partiju “Jaunais laiks”, “Sabiedrība citai politikai” un “Pilsoniskā savienība” apvienotais saraksts ar 8,24% aptaujāto vēlētāju atbalstu.