
Lielu sabiedrības interesi izraisīja pagājušajā gadā Gulbenes mākslas skolā organizētā izglītības programma pieaugušajiem “Keramikas projekti un tehnikas”. Visus interesentus nemaz neesot bijis uzņemt šajā kursā. 6. februārī mākslas skolā notika noslēguma pasākums ar darbu izstādi. Tika izdalītas 16 apliecības tiem, kuri sekmīgi ir piedalījušies šajā pieaugušo apmācībā.
“Darbs ar mālu – tas ir ilgs process. Māls ir jāizžāvē, jānodedzina. Krāsns ietilpība arī nav bezizmēra. Darbus vairākas reizes dedzina, noglazē. Tas paņem laiku,” “Dzirkstelei” pastāstīja Gulbenes mākslas skolas direktore Sandra Dikmane.
Keramikas nodarbības interesentiem vadīja un savas prasmes mācīja māksliniece un skolotāja Laura Vecmane-Bārtleta. 6. februāra pasākumā viņa teica, ka arī turpmāk ir iespēja sadarboties. Viss atkarīgs no pašu vēlmes un radošuma.
Savukārt S.Dikmane sacīja, ka tiek plānots sagatavot cenrādi mākslas skolas cepļa izmantošanai. Tas nozīmē, ka arī turpmāk interesentiem būs pieejams maksas pakalpojums – iespēja dedzināt savus keramikas darbus skolas ceplī.
Lejasciemietis Juris Kalvāns “Dzirkstelei” teica, ka jau ir interesējies par darbošanos ar mālu, taču vajadzējis profesionālus padomus. Tāpēc iespēja iesaistīties pieaugušo apmācības kursā uzreiz ļoti ir ieinteresējusi. “Iedrošināts skolotājas Lauras vadībā sapratu, ka varu vairāk. Aizgāja fantāzijas lidojums. Tagad jūtos drošāks, tomēr bez skolotājas palīdzības nevaru vēl iztikt. Tagad zinu – ja nu kas, varu viņai padomu lūgt,” pauda J.Kalvāns.
Gulbenes mākslas skolas neformālās izglītības programmas “Keramikas projekti un tehnikas” īstenošanu ar 700 eiro finansēja pašvaldība. Šī ir viena no neformālās izglītības programmām, kuras pagājušajā gadā uzvarēja pašvaldības organizētajā līdzfinansēšanas konkursā.




































