Intars Liepiņš, novada domes deputāts:
Mēs daži domē jau sen izteicām aizdomas, ka situācija var veidoties tieši tāda, kāda tā ir tagad. Negribēja ieklausīties. Pēc manas iniciatīvas pat bija izveidota darba grupa Gulbenes centrālapkures pētīšanai. Kad vēlējos iegūt precīzu informāciju, bija ierobežotas iespējas to saņemt. Diezgan augsta līmeņa novada domes darbinieki “meta sprunguļus”. Jau tad bija skaidrs, ka grūti būs kaut ko panākt, ja visi deputāti kopumā nedomās par to, kā jautājumu sakārtot iedzīvotāju labā. Tagad ir apstiprinājušās bažas, ka SIA “Vidzemes enerģija” vairāku gadu laikā nebūs samaksājusi kredītu par jauno šķeldas katlu, kaut tas iekļauts siltuma tarifā. Tagad tiešām liekas, ka kāds speciāli pievēra acis. Domē joprojām grib problēmu dabūt nost no kakla, jo pašvaldība nevarēs kā uzņēmējs – par apkuri iekasēt naudu tā, lai maksātāji samaksātu arī par nemaksātājiem.
Inārs Maltavnieks, mājas vecākais:
Ja paši to darbiņu nedarīsim, būs jāmaksā dārgāk. Ja savulaik Gulbenes pilsētas dome būtu pareizi veidojusi līgumattiecības ar SIA “Vidzemes enerģija”, mēs pret viņu šķeldas katla kredītu nebūtu paklupuši. Tas ir tieši tas pats variants, kādu pirms daudziem gadiem atpakaļ piedzīvojām ar Dānijas valdības it kā Gulbenei uzdāvināto šķeldas apkures katlu, par kuru mums, iedzīvotājiem, beigās tomēr nācās samaksāt. Tagad notiek tas pats! Taču šoreiz vaina ir tur, ka rūpi par Gulbenes siltumu atdevām uzņēmējam, stingri neizkontrolējot līguma nosacījumus. Lietuvieši visu iztulkoja savā prātā. Un vainīgie ir iedzīvotāji! Cietēji vienmēr ir iedzīvotāji! Neviens vēl līdz galam nav izskaidrojis, cik tad mēs esam pārmaksājuši par lietuviešu uzstādītu Gulbenes apkures katlu. Ir aizdomas, ka esam ļoti daudz pārmaksājuši. Katls mums ir ne tikai zelta vērtībā, bet pat daudz lielākā.
Venjamins Aleksandrovs, mājas vecākais: Mēs visu laiku esam uzticējušies, bet rezultātā – posts. Lietuvieši uz Gulbenes iedzīvotāju rēķina labi ir padzīvojuši. Vācieši, ja pārpirktu viņu uzņēmumu, noteikti uzvestos pieklājīgāk. Tāda ir mana pārliecība. Gulbeniešiem dzīve ir ļoti dārga. Protams, to vēl pastiprina vispārējā situācija valstī. Nav citas izejas, kā vien pašvaldībai pašai atrisināt šo problēmu. Jāatver novada budžeta maks. Jānopērk no lietuviešiem tas katls un tālāk pašiem jādarbojas. Uzskatu, ka SIA “Gulbenes nami” paspārnē tas neizdosies. Jāveido cits uzņēmums. Taču, ja nākamajā sasaukumā pašvaldības vadība būs tāda pati kā līdz šim, tad – nedod Dievs! Tur sev tikai taisa algas. Par visiem šiem jautājumiem es vēl gribētu personīgi izrunāties ar Gulbenes pilsētas pārvaldes vadītāju Andi Caunīti. Viņš no visiem ir visprātīgākais cilvēks, ar kura viedokli es rēķinos.