Svētdiena, 8. februāris
Aldona, Česlavs
weather-icon
+-9° C, vējš 1.34 m/s, A vēja virziens

Sveic dzīves jubilejā

Mūzikas pedagoģei Sarmītei Semjonovai 27.februāris ir īpaša diena, jo tā ir viņas dzimšanas diena. Gulbenes mūzikas skolas zālē trešdienas vakarā viņu godināt 50 gadu jubilejā bija ieradušies kolēģi no mūzikas skolas un Gulbenes vidusskolas, no Beļavas pagasta pārvaldes, Gulbenes pilsētas pārvaldes un Gulbenes novada dzimtsarakstu nodaļas, kā arī draugi un paši vistuvākie cilvēki. Jubilāre saņēma Gulbenes pilsētas pārvaldes Atzinības rakstu par ieguldījumu pedagoģes darbā, kā arī daudz ziedu un jauku vēlējuma vārdu. Pasākumā jubilārei bija ļauts justies kā karalienei, bet pavalstnieki nesteidzīgi izstaigāja visu viņas dzīves gājumu. Karalieni sveic Gulbenes vidusskolas skolotājas.  

Sarmīte Semjonova ir dzimusi tagadējā Madonas novada Aronas pagastā. Bērnības atmiņas gaviļniecei saistās ar ķiršiem, īpaši tiem, kas auguši kaimiņu dārzā, ar divriteņa braukšanas prasmes apguvi, ar mīlestību pret kaķiem. Tāpēc viņa, maza meitene būdama, katru vakaru lūgusi Dievu, lai tas dāvanā sūta mazu kaķēnu.
Jubilāre mācījusies Cesvaines vidusskolā. “Mūzika manī dzīvoja kopš agras bērnības, tāpēc ir likumsakarīgi, ka turpināju mācīties Cēsu mūzikas vidusskolā kopā ar Valdi Muktupāvelu, Ventu Kraukli un citiem. Tolaik puiši sirdij bija tuvāki nekā solfedžo stundas. Visādas trakulības tika pastrādātas,” atceras Sarmīte. Viņai joprojām ļoti patīk dejot valsti. Ja savulaik ballē uz deju aicinājis puisis, kurš nepratis valsi, viņa visu laiku kāpusi viņam uz kājām, kamēr viņš pārstājis uzlūgt.
Pēc Cēsu mūzikas vidusskolas beigšanas Sarmīte nonākusi Gulbenē un sākusi strādāt Gulbenes mūzikas skolā, kur viņa strādā joprojām, un ir spējusi iemācīt mūzikas mīlestību daudziem audzēkņiem. Par savas dzīves pamatu Sarmīte uzskata savus dēlus Jāni un Daini. “Mani bērni nav mans pienākums. Viņi ir mana mīlestība. Lai dzīves pamats būtu stabils, liela nozīme ir darbam. Es nekad sevi neielaižu pelēcību, bet it visā meklēju gaismu.”  
Sarmīte nekad nav žēlojusi laiku darbam. Viņa joprojām strādā ļoti daudz. Darbs saistās ne tikai ar mūzikas skolu un Gulbenes vidusskolu, ar Beļavas tautas namu, Gulbenes novada dzimtsarakstu nodaļu un pirmsskolas izglītības iestādi. Kādu laiku strādāts arī Gulbīša vidusskolā.

Komentāri

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.