Pirmdiena, 12. janvāris
Reinis, Reina, Reinholds, Renāts
weather-icon
+-13° C, vējš 1.64 m/s, Z-ZA vēja virziens

Atklāj Gulbenes kapu apgānītājus

Vakar Gulbenes rajona prokuratūrā diviem 17 gadus veciem jauniešiem uzrādīta apsūdzība par kapu apgānīšanu personu grupā, kas notika Gulbenes vecajā kapsētā pirms diviem gadiem Vasarsvētku priekšvakarā.

Vakar Gulbenes rajona prokuratūrā diviem 17 gadus veciem jauniešiem uzrādīta apsūdzība par kapu apgānīšanu personu grupā, kas notika Gulbenes vecajā kapsētā pirms diviem gadiem Vasarsvētku priekšvakarā.
Gulbenes rajona prokuratūras prokurore Dzintra Bokta informē, ka apsūdzība ir uzrādīta balvenietei Agritai M. un gulbenietim Jevgēnijam F.
Pēc apsūdzības uzrādīšanas jauniešiem grozīts līdzšinējais drošības līdzeklis – apcietinājums – pret parakstu par dzīvesvietas nemainīšanu. Tāpēc pēc apsūdzības uzrādīšanas jaunieši devās mājās.
“Abiem ir dzīvesvietas, abi mācās. Neviens no viņiem nekad nav bijis policijas nepilngadīgo lietu inspekcijas uzskaitē, līdz šim nav izdarījuši krimināla rakstura pārkāpumus,” saka Dz.Bokta.
Prokurore norāda, ka jūnijā plāno nodot krimināllietu izskatīšanai Gulbenes rajona tiesā. Viņa arī uzsver, ka šajā lietā ir ļoti daudz cietušo.
Dz.Bokta saka, ka līdzšinējās izmeklēšanas gaitā nav gūti tieši pierādījumi, kas liecinātu par kapu apgānīšanas saistību ar sātanismu. Noskaidrots, ka jaunieši vandālisma aktu pastrādājuši, būdami alkohola reibumā.
“Kad izdarīts noziedzīgs nodarījums, viņiem bija 15 gadu. Pēc jauniešu teiktā, toreiz viņu domāšana bijusi stipri atšķirīga no šodienas. Abi teica, ka ar tagadējo prātu viņi neko tamlīdzīgu nedarītu,” saka Dz.Bokta.
Jevgēnijs F. uz prokurores jautājumu, kā juties nākamajā dienā pēc kapu apgānīšanas, esot atbildējis, ka esot bijis šokā par sevi. “Viņš liecina, ka nodarījuma brīdī ir bijis stiprā alkohola reibumā un ka incidents noticis tieši tāpēc,” saka Dz.Bokta.
Abi jaunieši policijas redzeslokā bijuši arī agrāk – uzreiz pēc kapu apgānīšanas konstatēšanas. Viņi vairākkārt nopratināti sakarā ar šo notikumu.
“Viņi toreiz vainu kategoriski noliedza. Neviens viņus uzrādīt nevarēja. Taču tagad ir savākts pietiekami pierādījumu apsūdzības uzrādīšanai, galvenokārt to nodrošināja ekspertīžu rezultāti,” saka Dz.Bokta.
Gulbenes rajona tiesa pagājušonedēļ pēc policijas lūguma noteica drošības līdzekli – apcietinājumu uz desmit dienām – diviem 17 gadus veciem jauniešiem, kurus tur aizdomās par kapu apgānīšanu Gulbenē pirms diviem gadiem. Šajā termiņā jauniešiem bija jāuzrāda apsūdzība. Gulbenes rajona policijas pārvaldē izmeklēšanas interesēs pagaidām informāciju nesniedza.
2003.gadā Vasarsvētku priekšvakarā Gulbenē notika kapu demolēšana. Vandalisma aktā Gulbenes vecajā kapsētā izdemolētas bija aptuveni 200 kapu kopiņas, izņemti un salauzti 142 krusti, salauzti 25 soliņi, apgāzti un sabojāti 26 kapakmeņi.
Ierosināta krimināllieta par kapu apgānīšanu grupā. Likums par šādu nodarījumu paredz reālu brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem vai naudas sodu līdz 150 minimālajām mēnešalgām.

Komentāri

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.