SIA “Gulbenes autobuss” autobusu vadītājiem 1.septembrī vajadzēja apliecināt, cik labi viņi prot rīkoties ar jauniem, mūsdienīgiem biļešu kases aparātiem, kas ierīkoti visos 24 uzņēmuma autobusos.
SIA “Gulbenes autobuss” autobusu vadītājiem 1.septembrī vajadzēja apliecināt, cik labi viņi prot rīkoties ar jauniem, mūsdienīgiem biļešu kases aparātiem, kas ierīkoti visos 24 uzņēmuma autobusos.
“Jaunie kases aparāti simtprocentīgi atbilst mūsdienu likumdošanai un Eiropas Savienības standartiem. Mūsu uzņēmums nav pirmais Latvijā, kas sāk strādāt ar tiem, bet nav arī pēdējais,” saka SIA “Gulbenes autobuss” direktors Juris Lapsa.
Viņš skaidro, ka jaunie aparāti strādā ātrāk un klusāk, ir vizuāli pievilcīgāki un izmērā mazāki. Tie ir izgatavoti Bulgārijā, bet programmēti Lietuvā. Viņi vir līdzīgi kases aparātiem, kas atrodas tirdzniecības uzņēmumos. Salīdzinājumā ar iepriekšējiem biļešu kases aparātiem šie spēj veikt arī salīdzinoši vairāk funkciju, piemēram, informācija uz biļetes tiek ieskanēta ar lāzerprintera palīdzību un tamlīdzīgi.
Lai sāktu strādāt ar jaunajiem aparātiem, autobusu šoferi praktiskās iemaņas apguvuši kursos, kurus vadījis J.Lapsa, kurš ir sertificēts šo aparātu speciālists.
Vairāki autovadītāji atzina, ka bijuši satraukti, kā veiksies, bet jau 1.septembra pēcpusdienā pēc pirmo reisu izbraukšanas pārliecinājušies, ka strādāt ar moderno iekārtu nav ne grūti, ne sarežģīti. Tas pat bijis patīkami.