Svētdiena, 7. decembris
Antonija, Anta, Dzirkstīte
weather-icon
+1° C, vējš 0.45 m/s, D-DA vēja virziens

Baznīca ir atvērta tūristiem

Svētā Aleksandra Ņevska Stāmerienas pareizticīgo baznīcā 30.jūnijā pirmoreiz dievkalpojuma laikā viesojās tūristi no Rīgas – 40 cilvēku.

Svētā Aleksandra Ņevska Stāmerienas pareizticīgo baznīcā 30.jūnijā pirmoreiz dievkalpojuma laikā viesojās tūristi no Rīgas – 40 cilvēku.
“Stāmerienas baznīca vasarā ir skaista. Tā iekļauta tūrisma firmas “Lainture” maršrutā, tāpēc regulāri pie mums ciemos atbrauc viesi,” stāsta draudzes locekle Irina Sazonova. Svētā Aleksandra Ņevska baznīca ir valsts nozīmes kultūras piemineklis. Baznīca celta no 1902.līdz 1904.gadam. Tā paredzēta apmēram 700 dievlūdzējiem. Padomju varas gados baznīca kalpoja par noliktavu. Astoņdesmito gadu beigās uzsākta ēkas restaurācija, kas apstājās pusceļā. 1995.gadā baznīcā atsākās draudzes dievkalpojumi. 2001.gada pavasarī par draudzes ziedojumiem baznīcai nomainīts jumta un kupolu segums, uzstādīts zvans.

Komentāri

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.