Cik bagāti dzīvo Austrumvidzemes rajonu centru vietvaras pārstāvji, to laikraksts noskaidroja, iztaujājot grāmatvežus un ekonomistus Alūksnes, Gulbenes un Madonas pilsētas domē.
Cik bagāti dzīvo Austrumvidzemes rajonu centru vietvaras pārstāvji, to laikraksts noskaidroja, iztaujājot grāmatvežus un ekonomistus Alūksnes, Gulbenes un Madonas pilsētas domē.
Dārgākā automašīna Austrumvidzemes pašvaldībās ir Gulbenes domes priekšsēdētājam Nikolajam Stepanovam. Viņš brauc 11 000 latu vērtā “Volvo” (1995.izlaiduma gada). Domei vēl ir 4780 latu vērts auto “Chrysler” (1995.izlaiduma gada), 1694 latus vērts “Audi 80” (1991.izlaiduma gada) un 1590 latu vērta automašīna “Volkswagen Transportier” (1985.izlaiduma gada).
Alūksnes domei ir tikai viena automašīna – 1999.izlaiduma gada “Renault Laguna”, kas iegādāta par 10 019 latiem. Ar šo automašīnu brauc Alūksnes domes priekšsēdētājs Guntārs Bērziņš un citi domes darbinieki. Degvielas iegādei noteiktais limits ir 300 latu mēnesī.
7000 latu vērta automašīna “Renault Kangoo” ir Alūksnes pašvaldības policijai. Tā iegādāta pērn, un Alūksnes dome par šo transporta līdzekli norēķinās pakāpeniski vēl šogad. Pašvaldības policijai ir vēl arī “Žigulis”, kuru plānots pārdot.
Madonas domei ir tikai “Žigulis” (1995.izlaiduma gada). Pilsētas domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters tajā nebrauc. Viņš ir arī Madonas rajona padomes priekšsēdētājs un dienesta darīšanām izmanto rajona padomes automašīnu “Volvo”. Tā esot nolietojusies, automašīnas atlikusī vērtība esot apmēram 1000 latu. Dome plānojot līgumā vienoties ar rajona padomi par “Volvo” izmantošanas norēķiniem.
Ar vairākiem Madonas domes darbiniekiem noslēgti līgumi par personisko automašīnu izmantošanu dienesta vajadzībām. Ir noteikta degvielas norma mēnesī – 30 litri. Domes komunālā dienesta vadītājam Andrim Elsiņam nopirkts minimokiks 300 latu vērtībā.
Ierobežo sarunas
Speciāli mobilo telefonu izmantošanas limiti noteikti tikai Gulbenes domē, un tie ir spēkā no 1.maija. Noteiktā limitu kopsumma domē ir 220 latu mēnesī. Faktiski šogad mobilo telefonu rēķini domē mēnesī nav pārsnieguši 290 latus. Ja limitu pārsniegšot, tad telefona lietotājs maksāšot no savas kabatas. Rēķins telefonsarunām pa parasto telefonu Gulbenes domē mēnesī sasniedz 350 līdz 400 latus.
Alūksnes domē noteikti limiti kopumā visiem telefonsakariem. Apmaksājamie rēķini mēnesī nedrīkst pārsniegt 300 latus mēnesī. Lai samazinātu tēriņu, pērn Alūksnes domē izveidoja telefonu centrāli.
Madonas domē pašlaik izstrādā projektu mobilā un parastā telefona izmantošanas limitu noteikšanai. Pašvaldībai ir 16 struktūrvienības, kas četros mēnešos telefonsakariem tērēja 5390 latus.
Saņem ziedojumus
Visvairāk ziedojumu šogad saņēmusi Alūksnes dome – 1714 latus. Vietējie uzņēmēji šo summu ziedojuši strūklakas atjaunošanai Alūksnes parkā. Drīzumā dome izsludināšot cenu aptauju strūklakas rekonstrukcijas darba veikšanai. Paredzams, ka jau šogad atjaunotā strūklaka pilsētā darbosies.
Gulbenes dome – 10 000 latus. Tie domāti olimpiskajam klubam “Buks” un pilsētas labiekārtošanai. Ziedotāji ir Gulbenes uzņēmēji.
Madonas dome no firmas “Ziemeļu nafta” saņēmusi 50 latu ziedojumu Madonas sporta skolai.
Atbalsta studentus
Savus darbiniekus, kas studē, visvairāk atbalsta Madonas domē. Pavisam tādi ir 46 darbinieki. Šogad budžetā šo cilvēku materiālajam atbalstam paredzēti 6900 lati. Domē ir apstiprināts nolikums par mācību maksas piešķiršanas kārtību domē un pašvaldības iestādēs strādājošajiem. Nolikums paredz studentam apmaksāt pusi no mācību maksas.
Alūksnes domē gatavo nolikumu par materiālo atbalstu darbiniekiem, kas studē. Pagaidām pretimnākšana studentiem ir vienīgi tāda, ka darbiniekiem mācību sesiju laikā saglabā vidējo algu. Beidzot studijas augstskolā, dome savam darbiniekam pasniedz dāvanu – 30 latus.
Gulbenes domē pagaidām nav finansiāla atbalsta darbiniekiem studentiem.