Piektdiena, 16. janvāris
Lidija, Lida
weather-icon
+-11° C, vējš 0.45 m/s, Z vēja virziens

Gulbenes mednieki jau otro gadu sacensībās šaušanā pārspēj visus

Gulbenes mednieki nedēļas nogalē Austrumlatvijas mednieku čempionātā, kas notika Balvu rajona Rugājos, jau otro gadu pēc kārtas izcīnīja 1.vietu.

Gulbenes mednieki nedēļas nogalē Austrumlatvijas mednieku čempionātā, kas notika Balvu rajona Rugājos, jau otro gadu pēc kārtas izcīnīja 1.vietu.
Sacensībās Gulbenes rajonu pārstāvēja gulbenietis Raivis Kundrats, daukstēnietis Ainārs Kuprovskis, lizumnietis Didzis Ozoliņš, kā arī bijušais jaungulbenietis Jānis Irbe. Kopumā tajās startēja apmēram 70 mednieku no visas Latvijas.
Sacensību dalībniekiem bija jāstartē četrās disciplīnās – šaušanā ar vītņstobra ieroci pa skrejošu alni 100 metru attālumā, šaušanā ar gludstobra ieroci pa stāvošu meža cūku līdz 50 metru attālumam, sportingā jeb šaušanā pa lidojošo šķīvīti, kā arī dueļu šaušanā uz laiku un precizitāti.
J.Irbe, šaujot pa stāvošu meža cūku, izcīnīja 3.vietu, D.Ozoliņš, šaujot pa skrejošu alni, ierindojās 6.vietā, A.Kuprovskis sportingā izcīnīja 2.vietu, bet R.Kundrats dueļu šaušanā uzrādīja vislabākos rezultātus, iegūstot 1.vietu. Kopvērtējumā Gulbenes mednieki izrādījās daudz pārāki par citiem šāvējiem – viņiem augstā 1.vieta.
“Parasti sacensībās gribas uzrādīt pēc iespējas augstākus rezultātus. Iespējams, varējām startēt arī vēl labāk un varbūt arī vēl kādā disciplīnā iegūt 1.vietu, taču arī šie rezultāti mūs apmierina. Tas mums bija labs treniņš pirms Latvijas mednieku festivāla “Minhauzens 2006″,” saka A.Kuprovskis.
Mednieku festivāls šīs nedēļas beigās notiks Limbažu rajona Liepupes pagasta Minhauzena muzejā un tā apkārtnē. Šogad tas notiks jau astoto gadu. Komandām būs jāsacenšas 13 sacensību veidos, izcīnot vietu atbilstoši to nolikumiem: “Minhauzena ātršaušanā”, “Šaušanā pa lidojošiem mērķiem”, “Attāluma noteikšanā pēc acumēra”, “Medību zinībās”, “Minhauzena takā”, “Nometnes iekārtošanā”, “Duatlonā ar cūku medībām”, “Pēddziņa stafetē”, “Gatavošanās medībām naktī”, “Bliezienā”, “Džipa vilkšanā”, “Trakajā bullī”, “Patronu lādēšanā”. Šogad festivāla devīze ir “Minhauzens nemelo un uzvar godīgi”.
Festivālā, iespējams, piedalīsies arī trīs mednieku kolektīvi no Gulbenes rajona – komanda “Jons D”, mednieku klubs “Lejasciems” un mednieki no Zeltalejas.

Komentāri

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.