Maijs jau pusē, straujiem soļiem tuvojas pirmais vasaras mēnesis jūnijs, tāpēc daudzi peldētāji dienās, kad gaisa temperatūra sasniedz plus 18, 20 grādus, bezbailīgi metas ūdenī, lai pēc tam teiktu, ka peldēšanās sezonu jau atklājuši.
Maijs jau pusē, straujiem soļiem tuvojas pirmais vasaras mēnesis jūnijs, tāpēc daudzi peldētāji dienās, kad gaisa temperatūra sasniedz plus 18, 20 grādus, bezbailīgi metas ūdenī, lai pēc tam teiktu, ka peldēšanās sezonu jau atklājuši.
“Gulbenes rajonā diemžēl nav oficiāli atzītu peldvietu, tāpēc līdzīgi kā iepriekšējos gados lielākajās ūdenskrātuvēs, kur cilvēki labprāt peldas, ūdens analīzes netiks veiktas,” saka Gulbenes reģionālā Vides veselības centra vadītājs Edvīns Turks.
Ūdenskrātuvju ūdens kontroli veic Valsts sanitārā inspekcijas Gulbenes kontroles un uzraudzības daļas speciālisti. Arī uzraudzības daļas vadītāja Lija Neilande atzīst, ka neviens no četriem Gulbenes rajona pagastiem, kuru teritorijā atrodas lielākās iedzīvotāju iecienītās peldvietas, savā teritoriālplānojumā tās nav atzīmējis, tāpēc peldēšanās vieta uzskatāma par neoficiālu un pārbaudei nepakļaujas.
Likumā “Par pašvaldībām” noteikts, ka pašvaldības ir atbildīgas par oficiāli reģistrētas peldvietas iekārtošanu. Tajā obligāta prasība ir vietu izveide, kur pārģērbties, glābšanas dienesta klātbūtne, kā arī virkne citu noteikumu. Ja konkrēta pagasta pašvaldība vēlas izveidot oficiāli reģistrētu peldvietu, tad pagastam par šo ieceri jāinformē Gulbenes reģionālais Vides veselības centrs.
“Oficiālas peldvietas mūsu reģionā nav jau vairākus gadus. Arī Stāmerienas pagasta pašvaldība, kuras teritorijā atrodas Stāmerienas ezers – stāmereniešu un gulbeniešu iecienīta peldēšanās vieta – pagaidām neiztur oficiālas peldvietas statusu, jo tad būtu jāveic vēl virkne dažādu noteikumu,” saka E.Turks.