Ceturtdiena, 15. janvāris
Fēlikss, Felicita
weather-icon
+-14° C, vējš 0.89 m/s, DR vēja virziens

Iedzīvotāji aicina attieksmē pret kaķiem ievērot noteikumus

Laikraksts “Dzirkstele” ir saņēmis iedzīvotāju anonīmu vēstuli, kurā ir aicinājums ievērot Ministru kabineta 4.aprīlī apstiprinātos noteikumus “Labturības prasības mājas (istabas) dzīvnieku turēšanai, tirdzniecībai.

Laikraksts “Dzirkstele” ir saņēmis iedzīvotāju anonīmu vēstuli, kurā ir aicinājums ievērot Ministru kabineta 4.aprīlī apstiprinātos noteikumus “Labturības prasības mājas (istabas) dzīvnieku turēšanai, tirdzniecībai, pārvadāšanai un demonstrēšanai publiskās izstādēs, kā arī suņa apmācībai”, kas izdoti saskaņā ar Dzīvnieku aizsardzības likumu.
Kā uzsver anonīmais vēstules rakstītājs, saskaņā ar šiem noteikumiem “kaķis drīkst brīvi uzturēties ārpus īpašnieka teritorijas, ja ir sterilizēts; citu piekrišana vajadzīga tikai tad, ja kaķi izmitina (novieto dzīvot) koplietošanas telpās vai teritorijā”. Rakstītājs arī uzsver: “Kaķis nav suns, kam vajag kaklasiksnu, un noteikumi to arī neprasa. Kaklasiksna, kāpjot kokos vai kur ielienot, var būt nāves cēlonis. Lai kaķi likumīgi nogalinātu, jābūt konstatētam nopietnam pārkāpumam, nevis apmelojumam vai patvaļai.”
Rakstītājs arī uzsver, ka par likuma ievērošanu ir atbildīgi gan klaiņojošo dzīvnieku ķērāji, gan veterinārārsti. Noteikumu ievērošanu atbilstoši kompetencei uzrauga un kontrolē Pārtikas un veterinārais dienests.

Komentāri

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.