Otrdiena, 16. decembris
Johanna, Hanna, Jana
weather-icon
+5° C, vējš 2.68 m/s, R vēja virziens

Kaimiņrajonā gūst pārliecinošu uzvaru

Aizvadītajā sestdienā Balvos notika Izglītības un zinātnes ministrijas Latvijas Jaunatnes sporta centra rīkoto meistarsacīkšu volejbola zonas sacensības C vecuma (1989. – 1990.gadā dzimušās) meiteņu komandām.

Aizvadītajā sestdienā Balvos notika Izglītības un zinātnes ministrijas Latvijas Jaunatnes sporta centra (LJSC) rīkoto meistarsacīkšu volejbola zonas sacensības C vecuma (1989. – 1990.gadā dzimušās) meiteņu komandām. Piedalījās sešas komandas no Balviem, Zvejniekciema, Vecpiebalgas, Cēsīm un divas Gulbenes sporta skolas komandas.
Gulbenes sporta skolas Lizuma treniņgrupas komanda (Agnese Melne, Evita Lapkovska, Elīna Kostigova, Alīna Valla, Jana Bahvalova, Ieva Bahvalova, Anete Jukse, Evija Morozova, trenere Līvija Grīnberga) tāpat kā visu vecuma grupu Lizuma meiteņu komandas, ir viena no spēcīgākajām un meistarīgākajām Latvijā.
Par to, ka lizumnieces uzvarēs arī šajās zonas sacensībās, neviens nešaubījās jau pirms turnīra. Lizuma volejbolistes nezaudēja nevienu spēli, nevienu setu (spēles notika līdz diviem uzvarētiem setiem, katrs sets līdz 25 punktiem, vajadzības gadījumā trešais “īsais” sets – līdz 15 punktiem). Pēc sacensībām trenere Līvija Grīnberga atzina, ka grūtākais bijis pirmās spēles (ar Zvejniekciema komandu) pirmais sets, kuru Lizuma komanda uzvarējusi ar rezultātu 25:20. Otro setu lizumnieces uzvarēja pārliecinoši – 25:10, jo Zvejniekciema volejbolistes salūza psiholoģiski.
Spēlē ar Cēsu komandu Lizuma meitenes pirmo setu uzvarēja vairāk nekā pārliecinoši – 25:4. Otrajā setā īpaši censties vairs negribējās. Vecpiebalgas komandu Lizuma volejbolistes pieveica ātri – 25:5 un 25:7.
Spēlē ar mājiniecēm, Balvu komandu, pirmajā setā Lizuma volejbolistes strauji panāca ievērojamu pārsvaru – 12:3, tad nedaudz atslābinājās, ļaudamas balvenietēm rezultāta starpību samazināt līdz 14:10 un 18:13. Seta galotnē noteikumus atkal diktēja Lizuma komanda – 25:16.
Otrā seta sākumā uz rezultātu tablo parādījās skaitļi 5:5, kas šķita gandrīz neticami. Tad uz serves līnijas stājās Evita Lapkovska. Pēc viņas servēm Lizuma komanda guva 12 punktus pēc kārtas, rezultāts kļuva 17:5. Evita servē spēcīgi, zemu virs tīkla, pretiniecēm nav ne mazāko cerību veidot pretuzbrukumu. Spēles otrais sets beidzās ar rezultātu 25:10. Ar labām servēm izcēlās ne tikai Evita Lapkovska, bet arī pārējās meitenes. Pie tīkla veiksmīgi spēlēja gan Evita, gan komandas kapteine Agnese Melne, atrodot tukšus laukumus pretinieču laukumā un raidot tur spēcīgu gremdi, centās bloķēt pretinieču uzbrukuma sitienus. Savukārt Ieva Bahvalova un Alīna Valla veiksmīgi cēla bumbas Evitai un Agnesei.
Ar Gulbenes sporta skolas otru, Gulbenes treniņgrupas komandu situācija ir pilnīgi citāda. Komanda (Anete Mičule, Una Drīliņa, Katrīna Brezinska, Anna Tilgase, Kristīne Opse, Linda Zaķe, Sanda Ragozina, Viktorija Ļeonoviča, trenere Ārija Samsonova) kopā trenējas tikai apmēram divus mēnešus, un LJSC meistarsacīkšu zonas sacensības Balvos bija pirmās sacensības komandas vēsturē. Tiesa, dažas meitenes vasarā piedalījās “Volejbuma” sacensību seriālā.
Gulbenes volejbolistēm debija nebija viegla. Sava pirmā oficiālā mača pirmo setu spēlē pret Vecpiebalgas komandu grūtā cīņā gulbenietes uzvarēja – 26:24. Otrā seta sākumā Gulbenes meitenes bija vadībā (4:2), tad palaida priekšā pretinieces (4:9), atkal izvirzījās vadībā (13:12), setu galotnē panāca neizšķirtu (21:21), tomēr setu zaudēja – 22:25. Trešā, īsā seta sākums atkal bija līdzīgs (3:3), tad Vecpiebalgas volejbolistes sasparojās, diezgan ātri uzvarēja setu ar rezultātu 15:9, spēli – 2:1.
Spēlē ar Balvu komandu pirmais sets un otrā seta sākums risinājās pēc līdzīga scenārija, tad komandas kapteines Anetes Mičules labo servju dēļ, Gulbenes komanda no rezultāta 6:12 panāca 13:12, spēles galotnē bija vadībā ar rezultātu 20:18, bet setu zaudēja ar 20:25, spēli – 0:2.
Gulbenes un Cēsu komandu spēlē pirmo reizi volejbolistes svinēja uzvaru. Lai arī neiztika bez kļūdām, grūtā cīņā gulbenietes pirmo setu uzvarēja ar rezultātu 25:20, otro – ar rezultātu 25:23, spēli – 2:0.
Spēlē ar spēcīgo Zvejniekciema meiteņu komandu Gulbenes volejbolistes pirmo setu zaudēja pārliecinoši – 5:25, otrajā jau spēja izrādīt pretestību – 16:25. Abu Gulbenes sporta skolas komandu savstarpējā spēlē nesalīdzināmi pārākas bija Lizuma treniņgrupas volejbolistes, kuras uzvarēja ar rezultātu – 25:5 un 25:8.
Jāatzīmē, ka turnīra beigās Gulbenes komandas spēle uzlabojās – bija saspēle, atsevišķas volejbolistes mēģināja gremdēt, ar labām servēm iepriecināja ne tikai Anete Mičule, bet arī citas spēlētājas. Taču – uzņemot pretinieču servi, sekoja spēcīgs sitiens pāri tīklam atpakaļ uz pretinieču laukuma pusi – bez saspēles, neveidojot kombinācijas. Šādu primitīvu dažu Gulbenes volejbolistu taktiku sāncenses ātri atšifrēja, centās servēt tieši “bliezējām”.
Pārējo spēļu rezultāti. Balvi – Vecpiebalga 2:1, Zvejniekciems – Cēsis 2:0, Balvi – Zvejniekciems 0:2, Zvejniekciems – Vecpiebalga 2:0, Balvi – Cēsis 2:0, Vecpiebalga – Cēsis 0:2.
Kopvērtējumā turnīrā pirmo vietu izcīnīja Lizuma komanda, otro – Zvejniekciema komanda, trešo – Balvu komanda.
Lai noteiktu tālāko vietu sadalījumu, nācās skaitīt ne tikai uzvarētās un zaudētās spēles, bet arī setus, gūtos un zaudētos punktus. Izrādījās, ka 4.vieta pienākas Gulbenes komandai, piektā vieta – Cēsu, sestā – Vecpiebalgas volejbolistēm.
Gulbenes komandas volejbolistēm 4.vieta pirmajās oficiālajās sacensībās, tas ir labs Gulbenes komandas sasniegums.

Komentāri

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.