Svētdiena, 18. janvāris
Antons, Antis, Antonijs
weather-icon
+-14° C, vējš 1.15 m/s, D vēja virziens

Kas aizvāks beigtu dzīvnieku?

Vakar uz Madonas šosejas virzienā no Gulbenes, pabraucot garām jaunajai kapsētai, labajā malā “Dzirkstele” pamanīja guļam beigtu suni. Līķa ārējais izskats liecina, ka mirušais dzīvnieks te atrodas jau aptuveni nedēļu, jo ir jau sācis sadalīties.

Vakar uz Madonas šosejas virzienā no Gulbenes, pabraucot garām jaunajai kapsētai, labajā malā “Dzirkstele” pamanīja guļam beigtu suni. Līķa ārējais izskats liecina, ka mirušais dzīvnieks te atrodas jau aptuveni nedēļu, jo ir jau sācis sadalīties.
“Dzirkstele” beigtu suni šonedēļ redzēja arī uz Stāmerienas ceļa. Kā šādā situācijā jārīkojas ikvienam no mums, vai ir kādam jāziņo par redzēto? Diemžēl nav nekāds retums, ka autoceļa malā guļ beigts, visticamāk, satiksmes negadījumā notriekts suns vai kāds cits dzīvnieks.
“Par šādu dzīvnieku līķu savākšanu ir atbildīga vietējā pašvaldība. Pirmajā konkrētajā gadījumā tā ir Daukstu pagasta padome, otrajā – Stāmerienas pagasta padome. Protams, pašvaldību darbinieki paši visu nevar redzēt un pamanīt. Tāpēc iedzīvotāji nedrīkstētu būt vienaldzīgi, viņiem ir jāziņo pašvaldībai par beigtajiem dzīvniekiem. Tālāk pašvaldība saistās ar kādu no firmām, kas nodarbojas ar dzīvnieku līķu savākšanu. Tās ir firmas “Ekovide” un “Reneta”,” saka Pārtikas un veterinārā dienesta Gulbenes pārvaldes speciāliste Ilze Pāpe.

Komentāri

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.