Aukstā laika dēļ šonedēļ kavētās pamatskolas klašu mācību stundas plāno organizēt mācību gada laikā. Laikraksts to noskaidroja, iztaujājot Gulbenes Izglītības pārvaldes darbiniekus.
Aukstā laika dēļ šonedēļ kavētās pamatskolas klašu mācību stundas plāno organizēt mācību gada laikā. Laikraksts to noskaidroja, iztaujājot Gulbenes Izglītības pārvaldes darbiniekus.
Gulbenes rajona Izglītības pārvaldes vadītāja Liāna Jansone teica, ka Izglītības un zinātnes ministrijas rīkojumā teikts, ka nokavētais jāiespēj mācību gada laikā. “Tas īsti „neiet” kopā ar Izglītības likumu, bet ministrijā jau labāk zina,” saka viņa.
L.Jansone stāsta, ka viņa rajona 24 skolu direktoriem izplatījusi rīkojumu, kurā norādījusi, ka par iekavēto mācību stundu organizēšanas plānu izglītības iestāžu vadītājiem jāvienojas ar pašvaldību vadītājiem. Jau janvārī izlemtais jāpaziņo Izglītības pārvaldei. “Uzskatu, ka sestdienās organizēt mācības lauku skolās ir gandrīz neiespējami, jo brīvdienās nekursē autobusi. Citādāk varbūt ir tur, kur bērnus uz skolu ved pašvaldības autobuss. Pilsētā varētu organizēt mācības arī sestdienās. Savukārt projektu nedēļu mācību organizēšanai varēs izmantot tikai daļēji, jo skolēniem ir jāgatavo arī projekti,” uzsver L.Jansone.