Litenietim Jānim Zvaigznem 13.oktobris vienmēr būs neaizmirstama diena, jo piektdien 13.oktobrī pulksten 17.00 Latvijas Okupācijas muzejā notika viņa grāmatas “Kas ir Litene?” atvēršanas svētki.
Litenietim Jānim Zvaigznem 13.oktobris vienmēr būs neaizmirstama diena, jo piektdien 13.oktobrī pulksten 17.00 Latvijas Okupācijas muzejā notika viņa grāmatas “Kas ir Litene?” atvēršanas svētki.
Grāmatu izdevusi “Vītola izdevniecība” Gulbenē, tāpēc arī svinīgo pasākumu muzejā organizēja un vadīja izdevniecības vadītāja Ilona Vītola.
“Vairākkārt Okupācijas muzejā esmu piedalījusies dažādu izdevumu prezentācijas pasākumos, tāpēc arī šoreiz izlēmu, ka izdevums, kas stāsta par vēsturi, prezentējams tieši šeit. Arī muzeja darbinieki labprāt atsaucās priekšlikumam,” stāsta I.Vītola.
Izdevniecības vadītāja uzskata, ka pensionētajam skolotājam ir izdevies paveikt lielu darbu, ar šī izdevuma palīdzību uzceļot vēstures pieminekli Litenei, jo apjomīgajā izdevumā ir daudz vēsturisku patiesību par notikumiem Litenē un tās cilvēkiem.
Grāmatas atvēršanas svētkos uzrunu teica goda viešņa un mūsu novadniece Maija Kūle. Par Litenes pagastu šodien stāstīja Litenes pagasta padomes priekšsēdētājs Gunārs Ciglis. Par grāmatas tapšanu pārdomās dalījās tās autors Jānis Zvaigzne. Latvijas Vēstures muzeja pārstāvji izvērtēja, ko autoram izdevies atspoguļot, kas vēl gaida turpinājumu.
Pasākumā piedalījās arī Litenes tautas nama sieviešu vokālais ansamblis “Tīna”, kas dziedāja novada dziesmas, kā arī jauniešu deju kolektīva pārstāvji.