Lizuma pagasta “Vējdzirnavās” no 6. līdz 28.augustam būs apskatāma Patrīcijas Brektes personālizstāde “Auto dīkstāve”.
Lizuma pagasta “Vējdzirnavās” no 6. līdz 28.augustam būs apskatāma Patrīcijas Brektes personālizstāde “Auto dīkstāve”. Izstādes, ko svinīgi atklās 6.augustā pulksten 17.00, tēma ir “Mašīnas un ap to saistītā vide”.
“Es kā jauna autore koncentrēju uzmanību uz vienu konkrētu tēmu: mašīnas un ap to saistītā vide. Tas ir mans apliecinājums personiskajai attieksmei pret transporta izpratni kā kulta objekta modeļiem. Ar izstādi vēlos parādīt auto pasaules romantiku. Auto portreti, ceļa zīmju fragmenti un šosejas ir kaut kas līdzīgs foto modeļu portretiem uz žurnālu vākiem,” stāsta māksliniece.
Izstāde “Auto dīkstāve” ir pirmais sagatavošanās posma etaps pirms Patrīcijas monohromo gleznu personālizstādes, kuras norises vieta varētu būt kāds Itālijas autosalons Rīgā.
“Ar izstādi vēlos popularizēt savu vārdu sabiedrībā, kā arī piesaistīt publikas uzmanību, lietojot Latvijas videi netradicionālu krāsu salikumu – melnbalto. Mērķauditorija ir nejaušs garāmgājējs,” skaidro P.Brekte.
Māksliniece stāsta, ka pirmo personālizstādi viņa vēlas rīkot Lizuma pagastā tāpēc, ka tā ir vieta, ar kuru viņai saistās daudz atmiņu, emociju un nākotnes sapņu.
“Lizums ir kā atspēriena punkts visai manai dzīvei. Varu būt pateicīga vecākiem, ka man ir bijusi vieta, uz kuru aizbraukt, lauku mājas un tik brīnišķīga bērnība. Vecajām laukakmeņu mūra dzirnavām Dzirnavkalnā ir nepieciešams siltums un apdzīvotība, tāpēc esmu nolēmusi atjaunot tradīciju, kas saistās ar dzirnavām kā muzeju,” apņēmusies Patrīcija. Viņai patīk, ka salīdzinoši Dzirnavkalns ir neierastāka vieta, jo mūsdienās izstāžu projekti tiek rīkoti galvenokārt galvaspilsētā, neskaitot dažas aktīvas provinces pilsētas, kas pēdējos gados ir ieinteresētas mākslas popularizēšanā.
Izstādei Patrīcija iecerējusi izmantot pilnībā visas dzirnavu telpas, kas izvietotas četros stāvos. Katra stāva ekspozīcija saistīsies ar kādu Itālijas pilsētu. Pirmajā stāvā ir vislielākā platība, tāpēc tajā izvietos trīs lielākās gleznas (125×185 centimetri), kurās attēlots Toskānas apgabala pilsētas Florences transports. Otrajā stāvā iecerēti Venēcijas gondolu un laivu portreti, trešajā – Latvijas auto portreti, kas tapuši, vērojot Latvijas Mākslas akadēmijas pagalma ainas. Ceturtais stāvs paredzēts atpūtai un savstarpējām diskusijām.
Māksliniecei ir humanitāro zinātņu bakalaura grāds vizuāli plastiskajā mākslā grafikā, šobrīd viņa studē Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas dienas nodaļas maģistrantūrā. Izstādēs piedalās kopš 1997. gada, divus gadus ir Latvijas Mākslinieku savienības un Zviedrijas grafikas nama “Grafiken Hus” biedre, kā arī četru ietekmīgu stipendiju saņēmēja mākslā. Viņas darbi bijuši izvietoti ne tikai Latvijā, bet arī Krievijā, Dānijā, Polijā, Norvēģijā, Somijā, Zviedrijā, Ķīnā, Vācijā, Bulgārijā, Portugālē, Austrālijā, kā arī Lietuvā un Igaunijā.