Gulbeniešu labvēlis Fricis Flūgs pirms Ziemassvētkiem Zīgenes pilsētā Vācijā aicināja bērnus un pieaugušos piedalīties labdarības akcijā – ziedot rotaļlietas, apģērbu un apavus. Šajās dienās sarūpētais nonāk pie mazajiem gulbeniešiem.
Gulbeniešu labvēlis Fricis Flūgs pirms Ziemassvētkiem Zīgenes pilsētā Vācijā aicināja bērnus un pieaugušos piedalīties labdarības akcijā – ziedot rotaļlietas, apģērbu un apavus. Šajās dienās sarūpētais nonāk pie mazajiem gulbeniešiem.
Fricis Flūgs stāsta, ka Zīgenes laikrakstā publicējis lūgumu iesaistīties akcijā, kuras devīze ir “Bērns bērnam” – Vācijas bērni gulbeniešiem sūta dažādas noderīgas lietas. “Teicu, ka šeit apmeklēju slimnīcu, skolas, bērnudārzus un lūdzu Zīgenē dzīvojošos bērnus gulbeniešiem sarūpēt paciņas ar rotaļlietām, drēbēm, apaviem un saldumiem. Bērni paši nesa dāvanas uz palīdzības transportu, atsaucība bija tik liela, ka pietiks vēl nākamajai reizei, kad brauksim februārī,” saka F.Flūgs.
Viņš saka, ka dāvanas saņems pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes, dažādas skolas. Katru reizi viņš palīdzību piedāvā vairākām skolām un iestādēm. Palīdzību viņš sniedz arī Alūksnes rajonā.
Palīdzību F.Flūgs sarūpējis arī Stāķu pirmsskolas izglītības iestādei. Vadītāja Vija Pušķe atzīst, ka F.Flūgs jau gadiem ilgi palīdz bērnudārzam, tādēļ bērniem ir dažādas interesantas rotaļlietas. Ar viņa gādātām flīzēm izremontēta bērnudārza virtuve, kā arī iegūtas dažādas saimniecībā nepieciešamas lietas.
“F.Flūgs Vācijā sadarbojas ar pensionārēm, kas arī šajos svētkos ir iepriecinājušas mūsu bērnus. Viņas ir adījušas un šuvušas leļļu drēbes, arī dažādas jaciņas mazākajiem pirmsskolas izglītības iestādes bērniem. F.Flūgs mums ir gluži kā vectētiņš,” saka V.Pušķe.