Sestdiena, 7. februāris
Nelda, Rihards, Ričards, Rišards
weather-icon
+-9° C, vējš 0.89 m/s, A-DA vēja virziens

Noskaidroti “Mis un Misters Gulbene 2012”

“Brīnišķīgs pasākums! Nekas tāds sen nebija redzēts! Visi konkursanti bija pelnījuši galveno titulu!” tā cilvēki teica pēc konkursa “Mis un Misters Gulbene 2012” fināla, kas sestdien notika Gulbenes kultūras centrā.

Šī bija diena, kad pēc trīs mēnešu gatavošanās konkursanti beidzot stājās publikas priekšā un varēja parādīt sevi visā krāšņumā. Uztraukums un saviļņojums bija jūtams ne tikai konkursa dalībniekos un arī organizatoros, bet arī visos klātesošajos – visi dega nepacietībā uzzināt, kurai meitenei galvā tiks likts kronis un kurš puisis būs titula “Misters” ieguvējs.
Konkursa vadītāja lomā šoreiz bija iejuties atraktīvais laika ziņu moderators un raidījumu vadītājs Māris Grigalis, kurš ne reizi vien skatītājiem lika smieties par dažādiem interesantiem jokiem. Pirms sākās konkurss, viņš vēl paspēja visus iepazīstināt arī ar laika ziņu prognozi, ko nolasīja varen ātrā tempā.
Konkursantu sniegumu vērtēja kompetenta žūrija, kuras sastāvā bija aģentūras “Mis Latvija” direktore un žūrijas komisijas priekšsēdētāja Inta Fogele, Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa, novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vecākā konsultante Edīte Siļķēna, Kentšinas rajona vadītājs Tadeušs Mordasjevičs, vairāku konkursu “Mis un Misters Gulbene” organizatore Inga Troice, salona “Siluets” īpašniece Cilina Mazure, mūziķis un mūzikas producents Jānis Kļaviņš, kā arī dvīņu brāļi Artūrs un Raitis Bernāts, kuri bija konkursa “Mis un Misters Gulbene 2004” finālisti, kā arī piedalījušies gan dažādos Latvijas, gan arī starptautiskos konkursos.  
Konkursanti skatītājiem demonstrēja vairākus krāšņus iznācienus, iejūtoties dažādu profesiju pārstāvju lomās. Meitenes bija elegantas skolotājas, medmāsiņas, stjuartes, skatuves dīvas, puiši savukārt – celtnieki, jūrnieki, ugunsdzēsēji un policisti. Iznācienos konkursanti demonstrēja gan savu dejotprasmi, gan arī izveicību un lokanību. Jauniešu iznācieni mijās ar viesmākslinieku uzstāšanos. Publiku priecēja “O!kartes skatuves” dalībniece, skaistās balss īpašniece Antra Stafecka, duets Rassels un Sabīne, visiem labi zināmā grupa “Forte”, kā arī Jeļena Vavilova, kura savulaik bijusi “Vice Mis Gulbene 2004”, modele un nu arī pievērsusies dziedāšanai.

Konkursantiem bija arī jāiepazīstina klātesošie ar sevi un saviem nākotnes plāniem, kā arī jāatbild uz Māra Grigaļa uzdotajiem jautājumiem un jāizpilda uzdevumi. Kādam bija jānodzied dziesma, citam jānodemonstrē dejas solis, jāizstāsta, kā izcept garšīgas pankūkas, kā iemest ripu vārtos vai iesildīties pirms skriešanas sacensībām. Un konkursanti lieliski tika galā ar visiem šiem uzdevumiem, turklāt tas nebija iepriekš iestudēts! Tuvojoties pasākuma noslēgumam, konkursanti skatītāju priekšā iznāca arī apakšveļā, bet savā pēdējā iznācienā meitenes uz skatuves iznāca brīnišķīgās kāzu kleitās un puiši – uzvalkos. Viņi izskatījās fantastiski! Kad jaunieši, pārliecināti par sevi un ar smaidiem sejā, uz skatuves griezās valša ritmā, šķita, ka esi nokļuvis kādā skaistā pasaku ballē. Un tad jau bija pienācis arī laiks uzvarētāju paziņošanai! Bet vēl mirkli pirms tam, kamēr žūrija devās apspriesties, arī skatītājiem bija ļauts izteikt savu vērtējumu un nobalsot par savu simpātiju. Skatītāji par savām simpātijām bija atzinuši Rasu Rozīti un Ritvaru Gineviču. Pēc tam visi konkursanti pateicās saviem atbalstītājiem, pasniedzot dāvaniņas. Jauniešu sarūpētās dāvanas saņēma arī konkursa organizatore Līga Vītola un pedagogi, kas ar viņiem strādāja visus šos trīs mēnešus.
Dāvanas, protams, saņēma arī paši konkursanti. Viņiem tika dāvātas dažādas dāvanu kartes, atbalstītāji sveica arī savas simpātijas, dāvājot īpašas dāvanas. Visus trīs mēnešus jaunieši cītīgi  apmeklēja arī sporta centru, rūpējoties par savām figūrām, tādēļ tika noteikti arī “Mis Sportiskākā” un “Misters Sportiskākais”. Šos titulus ieguva Sintija Stipraviete un R.Ginevičs. Arī laikraksta “Dzirkstele” lasītāji un portāla lietotāji noteica savas simpātijas. Apkopojot balsis, par “Dzirksteles” simpātijām kļuva R.Rozīte un Artūrs Deksnis. Tika paziņoti arī titulu “Mis Uzcītība” un “Misters Uzcītība” ieguvēji. Šos titulus noteica un paziņoja jauniešu pedagogi, un tos izcīnīja Agnese Ņikitina un Kristaps Butkus.
Tad bija pienācis brīdis paziņot arī pārējos titulus. Kā atzina žūrijas pārstāvji, visi jaunieši bija lieliski un viņiem esot bijis ļoti grūti izvēlēties uzvarētājus, kā arī noteikt titulu “Mis un Misters Foto” un “Vice Mis un Vice Misters” ieguvējus. Titulus “Mis Foto” un “Misters Foto” ieguva Laura Jurjāne un Mairis Ābrams. Par “Vice Mis” un “Vice Misteru” žūrija atzina R.Rozīti un Juri Vasiļjevu, bet par “Mis Gulbene 2012” un “Misteru Gulbene 2012” tika kronēti Indra Gailāne un R.Ginevičs. Prieks, sajūsma, pārsteigums, varbūt kādam arī neliela vilšanās, taču ieguvēji viennozīmīgi ir pilnīgi visi jaunieši – iegūta liela pieredze, apgūtas jaunas prasmes un iemaņas, iegūti jauni draugi!
I.Gailāne pēc konkursa atzina, ka viņa nebija gaidījusi, ka iegūs galveno titulu, jo visi konkursanti bija lieliski un ikviens bija pelnījis izcīnīt galveno titulu. “Sajūtas ir neaprakstāmas, man pat trūkst vārdu, lai izteiktu, kā jūtos! Esmu laimīga! Mans bērnības sapnis ir piepildīts!” atzina “Mis Gulbene 2012”. Pārsteigts par uzvaru bija arī R.Ginevičs. “Arī es beidzot esmu īstenojis savu sapni. Un man ir ļoti liels prieks, ka par “Mis” tika kronēta Indra!” teica Ritvars. Viņš atzina, ka ir ieguvis lielisku pieredzi, uzlabojis savu stāju. “Vice Mis” un arī “Dzirksteles” simpātija R.Rozīte bija ļoti gandarīta par viņai izteiktajām simpātijām un pateicās saviem atbalstītājiem.
Pēc konkursa jaunieši saņēma apsveikumus, fotografējās un pēc tam arī priecājās ballē, kuru varēja apmeklēt ikviens. Par godu konkursantiem naksnīgajās debesīs izšāvās arī salūta lietus.
Konkursa organizatore Līga Vītola atzīst, ka konkurss aizritējis veiksmīgi. “Mani ļoti pārsteidza  konkursanti. Iepriekšējā dienā mums bija ilgs ģenerālmēģinājums, pēc kura šķita, ka nākamajā dienā būs izgāšanās, jo visiem viss juka, bija ļoti daudz kļūdu. Jaunieši gan, protams, teica, lai nesatraucos, ka viņi saņemsies un viss būs kārtībā, bet pedagogiem taču vienmēr šķiet – ja nav tagad, tad nebūs arī rīt. Un tomēr viss bija kārtībā! Viņi bija malači!” atzīst L.Vītola. Viņa saka milzīgu paldies visiem atbalstītājiem, jo bez viņiem šis konkurss nebūtu varējis notikt. “Ja nav finansiālā atbalsta, nav iespējams sarīkot kvalitatīvu pasākumu ar labiem priekšnesumiem. Pēc konkursa saņemu daudz apsveikuma un pateicības vārdus par šo pasākumu, bet man ir jāpateicas arī savai komandai un, protams, atbalstītājiem, bez kuriem tas nebūtu bijis iespējams. Lielu paldies gribu teikt arī savai ģimenei, kas atlika savus darbus un palīdzēja, gatavojoties konkursam!” saka organizatore. Domājot par nākamajiem konkursiem, L.Vītola atzīst, ka tas nebūs atkarīgs tikai no viņas vien. “Nezinu, vai konkurss notiks katru gadu, bet katru otro gadu centīsimies to organizēt. Visu, protams, noteiks arī ekonomiskā situācija valstī. Ja būs atsaucība no atbalstītājiem, es to darīšu labprāt,  jo man patīk organizēt šo konkursu, domāju, ka arī izdodas! Idejas ir jau arī nākamajiem gadiem, un skaisti jaunieši arī mums ir!” piebilst L.Vītola.

Komentāri

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.