Trešdiena, 31. decembris
Silvestrs, Silvis, Kalvis
weather-icon
+-8° C, vējš 2.24 m/s, Z vēja virziens

Par apstrādātas zemes hektāru maksās 13,2 latus

Zemkopības ministrija aprēķinājusi, ka Eiropas Savienības tiešie maksājumi par katru lauksaimnieciski izmantojamās zemes hektāru būs apmēram 20 eiro jeb 13, 2 lati.

Zemkopības ministrija aprēķinājusi, ka Eiropas Savienības tiešie maksājumi par katru lauksaimnieciski izmantojamās zemes hektāru būs apmēram 20 eiro jeb 13, 2 lati. Salīdzinājumā ar Lietuvu un Igauniju tas ir vismazākais.
Tos saņems visi zemes apsaimniekotāji, kas vismaz reizi gadā nopļaus lauksaimniecisko platību vai to apsaimniekos citādāk. Tomēr lielākie ieguvēji būs nevis tie, kas zemi uzturēs kārtībā, bet ražotāji, jo viņiem ir paredzēts papildu atbalsts gan graudkopībā, gan lopkopībā.
Papildus vienotajam hektārmaksājumam (20 eiro), par katru laukaugu platības hektāru lauksaimnieki saņems 65 eiro jeb 42,9 latus, par lopbarības kultūrām piemaksās
17 eiro jeb apmēram 11 latus par hektāru. Paredzēts atbalsts arī lopkopjiem par katru aitu, gaļas lopiem, zīdītājgovi un citu. Lauksaimnieki saņems maksājumus par katru piena tonnu, sēklām un cietes kartupeļiem.
Tiešajiem maksājumiem pieteiktās platības kontrolēs Lauku atbalsta dienests. Latvijai atbalsts aprēķināts par 59 procentiem no lauksaimniecībā izmantojamās zemes ar ražību 2, 5 tonnas no hektāra.

Komentāri

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.