Gulbenietis Artis Ataudziņš nesen notikušajās 5.prāta spēlēs “Zemgale” uzrādīja labus rezultātus krustvārdu mīklu minēšanā.
Gulbenietis Artis Ataudziņš nesen notikušajās 5.prāta spēlēs “Zemgale” uzrādīja labus rezultātus krustvārdu mīklu minēšanā.
Prāta spēles “Zemgale” notiek ik gadu. Katrreiz tās pulcē lielu dalībnieku skaitu gan no visas Latvijas, gan arī no ārzemēm. Šajās spēlēs sacensības notiek dažādās prāta sporta disciplīnās – dambretē, šahā, pāru bridžā, zolītē, domino, monopolā, krustvārdu mīklu risināšanā, orientēšanās sportā, kā arī citās prāta spēlēs. Artis prāta spēlēs (krustvārdu mīklu minēšanā) piedalījās arī pagājušajā gadā, bet toreiz viņam tik labi nav veicies, tomēr šīs sacensības viņam ļoti iepatikušās, tādēļ nolemts piedalīties arī šogad, un šogad jau veicies daudz labāk.
Minot latviešu un angļu krustvārdu mīklas, jaunietis ieguvis pirmo vietu, bet, risinot krievu krustvārdu mīklas, bijis otrais.
Artim jau kopš astoņu gadu vecuma radusies interese risināt krustvārdu mīklas. Šobrīd tā jau ir pārvērtusies par vaļasprieku. Jaunietis aktīvi iesaistās dažādās krustvārdu mīklu minēšanās, arī citos konkursos, piedalās sporta prognožu spēlēs, kā arī dažādos sporta konkursos, jo tikpat ļoti kā krustvārdu mīklas viņu aizrauj arī sports.
“Piedaloties konkursos un prognožu spēlēs, man ikreiz ir veicies, vienmēr esmu ieguvis dažādas balvas,” stāsta Artis un piebilst, ka, piedaloties šajos konkursos, galvenokārt ir vajadzīgas zināšanas un mazliet arī veiksme.
9.klases skolnieks ir uzrādījis labus rezultātus arī mācību priekšmetu olimpiādēs.
“Esmu ieguvis vairākas godalgotas vietas matemātikas olimpiādē gan mūsu rajonā, gan arī valsts atklātajā olimpiādē. Rajona angļu valodas olimpiādē esmu ieguvis pirmo vietu, labi veicies arī latviešu valodas olimpiādēs,” atklāj Artis.
Lai gan viņa sekmes ir labas, Artis atzīst, ka ir paslinks. “Ja neslinkotu, droši vien būtu teicamnieks,” smej puisis.
No skolā pasniegtajiem mācību priekšmetiem Artim visvairāk patīk valodas un sports. “Varbūt kādreiz varētu iemācīties kādu neparastu valodu, piemēram, itāļu vai franču, jo valodu apgūšana man labi padodas,” spriež jaunietis.
Viņš apsver iespēju kādreiz savu dzīvi saistīt ar sportu. Jau šobrīd viņš aktīvi iesaistās rajona futbola un vieglatlētikas sacensībās.
Artis uzskata, ka viņa hobijs palīdz mācībām, savukārt mācības – hobijam, protams, daudz tiek uzzināts arī, skatoties televīzijas pārraides, kā arī sekojot līdzi aktuālākajiem notikumiem.
“Ja ir šāda iespēja, ir jāizmēģina sava veiksme un jāpārbauda savas zināšanas,” uzskata jaunietis.