Patriotu skrējienā latviešu strēlnieku kauju vietās Jelgavas novadā uzvaru guvis 23 gadus vecais portugālis Flavio Nunes, kurš Gulbenes novadā ieradies kā brīvprātīgais un strādā valsts sociālās aprūpes centra „Latgale” filiālē „Litene”.
Sacensību distance gāja pa latviešu strēlnieku Ziemassvētku kauju vietām. Starts un finišs bija latviešu strēlnieku Ziemassvētku kauju muzejā Mangaļos. Tālāk skrējēji pa meža stigām un takām šķērsoja Garo kāpu, Ložmetējkalnu, kā arī apskrēja apkārt Maztīreļa purvam.
Ar apmēram simts metru atrāvienu sacensībās uzvarēja Flavio. Viņš 21 kilometra distanci veica stundā un 16 minūtēs. Flavio Gulbenē iepazinies ar skriešanas veterānu Elmāru Eleksi, kurš savukārt viņu uzaicinājis piedalīties šajā skrējienā.
E.Eleksis “Dzirkstelei” stāsta, ka, tā kā pats skrienot un redzot, kādi ir Flavio rezultāti, zinājis, ka viņš šajās sacensībās uzvarēs.
Jaunatnes lietu speciāliste Ilze Vanaga stāsta, ka Flavio ieradies Gulbenē 30.oktobrī Eiropas brīvprātīgā darba projekta “UP!” gaitā. Kopumā no 1.oktobra līdz 2015.gada 31.jūlijam Gulbenes novadā uzturas četri (piekto vēl meklē) brīvprātīgie jaunieši – Ulla un Kristina no Vācijas, Maksims no Baltkrievijas un Flavio no Portugāles. Jaunieši strādā attiecīgi Tirzas pamatskolā, Gulbenes 1.bērnudārzā, Gulbenes bibliotēkā un valsts sociālās aprūpes centra “Latgale” filiālē “Litene”. Aktīvi tiekot meklēts brīvprātīgais Gulbenes 3.bērnudārzam.
“Kad uzzinājām, ka Flavio ir uzvarējis, bijām ļoti laimīgi. Kopā ar viņu svinējām valsts svētkus, suminājām viņu. Flavio stāstīja, ka tās esot bijušas viņa pirmās sacensības un Portugālē esot tikai trenējies. Viņš neesot domājis, ka uzvarēs, nebrauca uz turieni ar ambīcijām,” stāsta I.Vanaga un piebilst, ka līdz šim Flavio Portugālē esot tikai trenējies un sacensībās neesot piedalījies. Šīs bijušas viņa pirmās sacensības, kurās uzreiz izcīnīta arī uzvara, bet viņam esot doma piedalīties vēl kādās sacensībās Latvijā.
Savukārt aprūpes centrā Flavio vada dažādas nodarbības centra klientiem.