Piektdiena, 16. janvāris
Lidija, Lida
weather-icon
+-8° C, vējš 3.65 m/s, D-DA vēja virziens

Pensijas palielinās vidēji par 6,6 latiem

1.oktobrī tāpat kā ik gadu tiks indeksētas pensijas.

1.oktobrī tāpat kā ik gadu tiks indeksētas pensijas.
Pēc indeksācijas pensijas palielināsies vidēji par 6,6 latiem.
Iepriekš rakstījām, ka paredzamais indekss, ko piemēros pensijām, kas nepārsniedz 135 latus, būs 1,0833, tomēr šīs pensijas tiks indeksētas, piemērojot indeksu 1,0812. Savukārt pensijām no 135 līdz 225 latiem piemēros indeksu 1,0681.
Atlīdzības par darbspēju zaudējumu un apgādnieka zaudējumu nelaimes gadījuma darbā vai arodslimību dēļ vidēji palielināsies par 5,11 latiem, piemērojot indeksu 1,0681.
Jaunās pensijas apjomu katrs var aprēķināt, pašreizējo pensiju, neieskaitot piemaksu pie pensijas, reizinot ar atbilstošo indeksu.
Pensijas, kuru apmērs nepārsniedz trīskāršu valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu jeb 135 latus, indeksē divas reizes gadā – 1.aprīlī, ņemot vērā inflāciju, un 1.oktobrī, ņemot vērā inflāciju un apdrošināšanas iemaksu algas pieaugumu. Valsts pensijas, kuru apmērs pārsniedz trīskāršu valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu, bet nepārsniedz pieckāršu valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu jeb 225 latus, pārskatāmas reizi gadā 1.oktobrī, ņemot vērā inflāciju.

Komentāri

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.