Pirmajās mācību dienās pie Gulbenes pilsētas skolu tuvākajiem krustojumiem un gājēju pārejām no rītiem, kā arī pusdienlaikā, kad mazākie bērni beidz mācības, patrulē Gulbenes rajona ceļu policijas policisti.
Pirmajās mācību dienās pie Gulbenes pilsētas skolu tuvākajiem krustojumiem un gājēju pārejām no rītiem, kā arī pusdienlaikā, kad mazākie bērni beidz mācības, patrulē Gulbenes rajona ceļu policijas policisti.
Gulbenes rajona policijas pārvaldes priekšnieka palīdze preses un sabiedrisko attiecību jautājumos Elita Kalniņa skaidro, ka šonedēļ trīs ceļu policijas ekipāžas patrulē pilsētā pie Bērzu pamatskolas, Gulbenes ģimnāzijas un vidusskolas, kā arī pie Gulbenes 2. vidusskolas. Nākamnedēļ ekipāžas dosies uz pagastu skolām.
“Visu laiku policisti nevar dežurēt pie skolām, tādēļ izvēlējāmies laiku, kad skolēnu plūsma uz skolu ir vislielākā – no rīta un pusdienlaikā, kad stundas beidzas mazajiem bērniem. Šāda patruļa nepieciešama, lai bērni un autovadītāji uzmanītos ceļu krustojumos. Ieraugot policistu, automašīnu vadītāji krustojumu izbrauc lēnāk, bet skolēns jūtas drošāk,” saka E.Kalniņa.
Pirmajās dienās Gulbenes rajonā nav fiksēti negadījumi, kas liecinātu, ka skolēns cietis ceļā uz skolu.
8. septembrī pie Gulbenes bibliotēkas piestās policijas autobuss, kuru aicina apmeklēt rajona pirmo klašu bērnus. Skolēniem stāstīs par dažādiem ceļu satiksmes negadījumiem. Bērniem būs iespēja pārliecināties, cik labi tumsā var pamanīt gājēju, ja tas nēsā atstarotāju.