Pavisam nedaudz iemēģinājis pirmo sniegu arī tepat mājās, mūsu novada distanču slēpotājs Jānis Paipals pošas uz treniņnometni Somijā. Tur novembra beigās un decembra sākumā tiks aizvadītas arī sacensības.
Pēc treniņnometnes un sacensībām Somijā, dažas dienas aizvadot mājās, J.Paipals dosies uz Austriju un Itāliju, kur plāno piedalīties Alpu kausos. “Šogad uzsvaru likšu uz Alpu kausiem, nevis uz Skandināvu kausiem, kā to darīju iepriekš, jo šķiet, ka šīs sacensības būs krietni izdevīgākas gan finansiālā ziņā, gan arī no tā viedokļa, ka tur piedalās daudz spēcīgu sportistu. Treneris, protams, meklē man pēc iespējas labākas un izdevīgākas sacensības,” saka slēpotājs. Viņš atklāj, ka, visticamāk, startēšot arī Pasaules čempionātā, kas notiks februārī, taču Pasaules čempionāts šogad nav tiks svarīgs kā gatavošanās 2014.gada Olimpiskajām spēlēm Sočos.
Iegulda daudz darba treniņos
“Jau visu šo vasaru ir ieguldīts ļoti daudz darba treniņos (šķiet, tik daudz neesmu trenējies nevienu iepriekšējo vasaru), un arī visa šī sezona tiks aizvadīta, gatavojoties Olimpiskajām spēlēm Sočos. Nedēļu aizvadīju nometnē Itālijā, diezgan daudz esmu trenējies Otepē Igaunijā, arī tepat Siguldā un, protams, arī mājās. Tika braukts ar rollerslēpēm, kāpts kalnā, notika arī fiziskie treniņi,” stāsta sportists. Viņš cer, ka ieguldītais darbs treniņos atspoguļosies jau pirmajos šīssezonas startos. “Protams, pēc pirmajiem sezonas mačiem apmēram varēs pateikt, kāda ir mana gatavība un kam vairāk turpmāk trenējoties jāpievērš uzmanība,” saka J.Paipals.
Svarīgākais – sportiskais rezultāts
Mūsu slēpotājs joprojām turpina trenēties treneru Andra Gailīša un Jura Ģērmaņa vadībā. Viņš ir ļoti pateicīgs arī saviem sponsoriem, kas viņu atbalsta. Neatsveramu palīdzību viņam joprojām sniedz māsa Sintija, kas jau ilgāku laiku dzīvo un strādā Zviedrijā. Paldies Jānis saka SIA “Rubate”, kas viņu atbalsta, kā arī Gulbenes novada domei, sporta centram un tā direktoram Ziedonim Lazdiņam. “Priecājos, ka man ir atbalstītāju un sponsoru atbalsts, ka esmu nodrošināts ar ekipējumu, tādēļ varu domāt tikai par treniņnometnēm, sacensībām un sportiskajiem rezultātiem. Ja vēl būtu jādomā par finansējumu, tas atņemtu ļoti daudz spēka. Tagad man tiešām svarīgākais ir sportiskais rezultāts!” uzsver J.Paipals.
Noskaņots optimistiski
Gatavojoties Olimpiskajām spēlēm, mūsu slēpotājs kopā ar treneriem sev ir izvirzījis visaugstākos mērķus. “Ar treneri esam uzstādījuši mērķi – ja līdz nākamajam gadam nav iespējams iegūt 50 līdz 60 FIS punktus, Olimpiādē nav ko darīt, bet mēs esam noskaņoti optimistiski un cīnīsimies par pēc iespējas augstākiem rezultātiem!” saka Jānis.