Otrdiena, 13. janvāris
Harijs, Ārijs, Āris, Aira
weather-icon
+-16° C, vējš 1.44 m/s, ZA vēja virziens

Sirmie vīri liek skanēt Latvijas vārdam

Gunārs rubenis: valsts nesniedz nekādu atbalstu. Gulbenietis Gunārs Rubenis no Pasaules čempionāta vieglatlētikā veterāniem, kas notika Spānijā, Sansebastjanā, mājās pārvedis sudraba medaļu.

Gunārs rubenis: valsts nesniedz nekādu atbalstu.
Gulbenietis Gunārs Rubenis no Pasaules čempionāta vieglatlētikā veterāniem, kas notika Spānijā, Sansebastjanā, mājās pārvedis sudraba medaļu. Pirmo reizi Latvijas soļotāju komanda
20 kilometru distancē guvusi tik augstu vietu.
Pirmo vietu ieguva Vācijas komanda, trešo vietu – ASV. G.Rubenis komandā startēja ar bijušo gulbenieti Zigurdu Irbi, Gunāru Mikuli un Juri Dadzi. Latvieši vāciešiem zaudēja četras minūtes. “Lai arī čempionāts notika Spānijā, 20 kilometru sacensības notika stiprā lietū. Bija slidens celiņš. Sudraba medaļu nebija nemaz tik viegli izcīnīt. Bija soļotāji, kas distancē krita un nobrāza kājas,” atminas G.Rubenis.
Piedalīšanās čempionātā finansiāli balstās uz katra veterāna pleciem. Pašiem jāmeklē līdzekļi ceļa izdevumiem un arī dalības maksai, kas nemaz nav tik maza – apmēram 100 eiro. Tomēr tas esot tā vērts, jo veterāniem vieglatlētikā tās ir lielākās sacensības.
Tajā startēja 6033 dalībnieki no 91 valsts. No Latvijas čempionātā piedalījās 26 veterāni, no tiem septiņi startēja soļošanas distancē.
Vīri sacentās 5 un 20 kilometru distancēs. Dalībnieki startēja pa vecuma grupā.
5 kilometru soļošanā vecuma grupā no 65 līdz 69 gadiem G.Rubenis ieguva 14.vietu. Kopumā šajā distancē viņa grupā startēja 38 sportisti.
“Varbūt jau agrāk Latvijas komanda būtu tikuši trijniekā, bet vienmēr radās problēmas ar nokļūšanu līdz čempionātam. Dažādās sacensībās regulāri tiekamies un jau pērn nolēmām, vai nu mēs kaut ko izcīnām šogad Spānijā, vai nekad. Čempionāti ir bijuši Austrālijā un citviet, kur nav iespēju nokļūt,” saka sportists.
Viņš atzīst, ka beidzot bijusi iespēja veterānu soļotāju pasaulei dzirdēt Latvijas vārdu. Līdz šim augstākais sasniegums soļošanā Latvijas komandai bijusi septītā vieta.
G.Rubenis čempionātu salīdzina ar milzīgiem svētkiem. “Ir tā vērts, lai turp dotos, jo man tie bija svētki, ja biju kopā ar līdzīgi domājošiem,” saka G.Rubenis. Viņš arī stāsta, ka soļošanā sacentās veterāni, kas ir vecāki par 90 gadiem un uzrādījuši vērā ņemamus rezultātus.
Turklāt šoreiz Gunārs sporta dzīvi savienoja ar iespēju apskatīt Eiropas skaistākās vietas. Viņš pabijis desmit valstīs. Ceļā nobraukti 7500 kilometri, bijis Itālijā, Francijā, Monako, Austrijā, Beļģijā un citviet.
“Šim priekam man nācās taupīt naudu, arī dēls Ralfs Rubenis man palīdzēja. Es gribēju pasauli redzēt, kad es vēl redzēšu tādas vietas, kā, piemēram Parīzi, Vīni, Barselonu, Monako, Kannas, Nicu?” jautā sportists.
Pasaules čempionāti notiek ik pa diviem gadiem, nākamais notiks Itālijā. Nākamgad jūlijā būs Eiropas čempionāts veterāniem, tas notiks Polijā un Gunārs jau plāno, kā krāt naudu, lai atkal kopā ar laikabiedriem un līdzīgi domājošiem sacenstos soļošanā.

Komentāri

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.