Šogad Jaungulbenes arodvidusskolu beidza salīdzinoši mazāk audzēkņu nekā iepriekšējos gados. Diplomus 22.jūnijā kopumā saņēma 44 audzēkņi.
Šogad Jaungulbenes arodvidusskolu beidza salīdzinoši mazāk audzēkņu nekā iepriekšējos gados.
Diplomus 22.jūnijā kopumā saņēma 44 audzēkņi. Tajā skaitā 11 sanitārtehnisko iekārtu montētāji, 22 automehāniķi un 11 lauku tūrisma speciālisti. Mācības šajās trīs profesiju apguves grupās uzsāka 86 jaunieši.
“Tam ir dažādi iemesli, ka skolu šogad beidz puse no visiem jauniešiem, kas iestājās. Ir audzēkņi, kas nav tikuši galā ar pārbaudījumiem, daļa aizbraukusi strādāt uz ārzemēm gan vieni paši, gan kopā ar vecākiem, jo ne visu jauniešu materiālie apstākļi ir apmierinoši,” stāsta Jaungulbenes arodvidusskolas direktores vietniece mācību darbā Dace Kurša.
Viņa izpētījusi, ka lielākā daļa devusies darba meklējumos uz Īriju. Ir audzēkņi, kas devušies lauksaimniecības praksē, piemēram, uz Dāniju, Zviedriju vai kādu citu valsti.