Alūksnes vidusskolā notika Latvijas Sākumskolas skolotāju asociācijas un Alūksnes rajona Izglītības pārvaldes rīkotā Vidzemes novada konference “Kā mācīt mācīties”.
Alūksnes vidusskolā notika Latvijas Sākumskolas skolotāju asociācijas un Alūksnes rajona Izglītības pārvaldes rīkotā Vidzemes novada konference “Kā mācīt mācīties”. Tajā piedalījās 180 sākumskolas asociācijas biedri no Alūksnes, Balvu, Cēsu, Gulbenes, Limbažu, Valmieras un Valkas rajoniem.
“Konferencēs, kursos un semināros sākumskolu skolotājiem ir iespēja izglītoties, pārrunāt kopīgās problēmas un sadraudzēties ar kaimiņrajonu skolotājiem,” atzīst Latvijas Sākumskolas skolotāju asociācijas Vidzemes novada koordinatore Guna Igošina.
Konferences otrajā daļā skolotājiem bija darbs grupās par mācīšanās motivācijas veidošanu, ceļu no mācīšanas uz mācīšanos, vērtēšanas un novērtēšanas nozīmi mācību procesos, mācīšanos ar projektu metodi, spēlēm un rotaļām sākumskolā un bērnu gatavību skolai un korekcijām darba organizācijā.
Latvijas Sākumskolas skolotāju asociācijas priekšsēdētāju Valentīnu Sūniņu neapmierina, ka valstī skolās nav vienotas liecības. Pašlaik katrā novadā ir savādākas liecības. Izglītības sistēmā nav kārtības, jo nemitīgi norit dažādi eksperimenti.
“Tāpēc nākam kopā un mēģinām rast šīm problēmām risinājumu,” stāsta V. Sūniņa.
Konferences noslēgumā garīgu baudījumu sākumskolu skolotājiem sniedza Alūksnes skolotāju koris “Atzele”.