Vidzemes attīstības aģentūras rīkotajos semināros par nelauksaimnieciskās uzņēmējdarbības atbalsta programmu piedalījās 240 interesenti.
Vidzemes attīstības aģentūras rīkotajos semināros par nelauksaimnieciskās uzņēmējdarbības atbalsta programmu piedalījās 240 interesenti. Daļa ir nobažījusies, vai pietiks finansējuma visiem bankas akceptētajiem projektiem.
No valsts solītajiem septiņiem miljoniem latu 2,2 miljonus ieguldīs kredītu devējas Hipotēku bankas pamatkapitālā, 1,4 miljonus atstājot kredītgarantijām un 2,8 miljonus – grantiem. Uzņēmēji uzskata, ka kredītprocenti – vidēji septiņi procenti gadā – ir augsti. “No nelauksaimnieciskās uzņēmējdarbības atbalsta programmas piešķirti līdzekļi arī palīgu ekspertu algošanai, tāpēc uzņēmējiem jāzina, ka šī palīdzība viņiem ir par brīvu. Ja kāds no konsultantiem pieprasīs naudu, viņu no tālākas darbības programmā atstādinās,” skaidro Vidzemes attīstības aģentūras ekonomiskās attīstības veicināšanas un mārketinga nodaļas vadītājs Arvīds Lukjanovs.
Viņš atzīst, ka semināros visaktīvāk piedalījušies uzņēmēji Valmieras rajonā – 50 dalībnieku. Gulbenes rajonā seminārā par nelauksaimnieciskās uzņēmējdarbības atbalsta programmu piedalījies tikai 21 interesents.
Semināros piedalījušies uzņēmēji un fiziskas personas, kas vēlas sākt biznesu. Pasākuma organizatori skaidro, ka daudziem bijušas konkrētas idejas projektiem, lai varētu saņemt minētās programmas finansējumu, kā arī izstrādāti biznesa plāni un finanšu aprēķini. “Iesniedzamos projektus uzlabot vai izstrādāt palīdzēs programmas finansētie eksperti, kas nākamajā gadā sāks darbu katrā Vidzemes rajonā, tāpēc uzņēmējam galvenais priekšnoteikums, lai varētu piedalīties, ir laba ideja un apņēmība,” uzsver A.Lukjanovs.
Vairākkārt nācies semināra dalībniekus apbēdināt, jo programma neatbalsta sēņu un ogu, kā arī kažokzvēru audzēšanu un biškopību, tāpēc pirms projekta izstrādes rūpīgi jāiepazīstas ar programmas aprakstu un jākonsultējas.
Minētā programma atbalsta nelauksaimniecisko uzņēmējdarbību rūpniecībā, sadzīves, tūrisma un atpūtas pakalpojumu organizēšanā, būvniecībā, amatniecībā, akvakultūrā, medniecībā un ar datortehniku un programmatūras komplektāciju saistīto uzņēmējdarbību. Atbalstu saņems visi lauku uzņēmēji, kas darbojas atbalstāmajās nozarēs un kam nav nodokļu parādu.