Veselības nedēļa notiks jau desmito reizi, šogad no 5. līdz 10. maijam ar devīzi “Bērniem draudzīgu pasauli”. Šajā laikā arī daudzās Gulbenes rajona izglītības iestādēs notiek dažādi interesanti pasākumi, konkursi un izstādes.
Veselības nedēļa notiks jau desmito reizi, šogad no 5. līdz 10. maijam ar devīzi “Bērniem draudzīgu pasauli”. Šajā laikā arī daudzās Gulbenes rajona izglītības iestādēs notiek dažādi interesanti pasākumi, konkursi un izstādes.
K. Valdemāra pamatskolā izstrādājuši projektu “Veselīgs dzīvesveids un tam piemērota vide”. Par zēnu un meiteņu savstarpējām attiecībām un dzimumjautājumiem runāja organizācijas “Papardes Zieds” pārstāve. “Skolēni darbojās projektos par tēmām: “Veselīgs uzturs”, “Zobu veselība”, “Dzīve bez atkarības”, “Drošs ceļš uz skolu”, “Piemērotas vides veidošana”, “Pirmā palīdzība”, “Es un sports” un “Narkotisko vielu iedarbība un profilakse”. Bērni par šīm tēmām veidoja maketus, zīmēja plakātus, veidoja bukletus un avīzi, kā arī iestudēja lomu spēles,” informē Veselības veicināšanas centra reģionālā koordinatore Alūksnes, Gulbenes un Balvu rajonā Ingrīda Sniedze.
Gulbenes vidusskolas 8. klašu skolēni veido plakātu konkursu “Kaitīgie ieradumi un to sekas”, Gulbīša vidusskolas 5. klases audzēkņi veido “Smēķēšanas antireklāmu”. Gulbenes ģimnāzijā 7. līdz 10. klašu dabaszinību stundās pārrunās ciklu “Kādēļ iereibis autovadītājs ir bīstams satiksmes dalībnieks”, bet ģimnāzisti piedalīsies diskusijās par atkarību izraisošo vielu ietekmi uz cilvēka orgānsistēmām.
Stāķu pamatskolas audzēkņi veidos kolāžas “Alkohols un jauni cilvēki”, Stradu pamatskolā apzaļumos skolas apkārtni.
Rēveļu pamatskolas audzēkņi uz asfalta zīmēs “Veselos zobiņus”, kā arī rīkos dzejoļu konkursu “Veselais zobiņš”, runās par datoru un datorspēļu atkarību, par dopingu un aizliegtajiem medikamentiem, kā arī rīkos mīļdzīvnieku izstādi.
Gandrīz visās skolās, kas rīko Veselības nedēļu, notiek arī sporta aktivitātes.