Piektdiena, 19. decembris
Lelde, Sarmis
weather-icon
+3° C, vējš 1.34 m/s, D-DR vēja virziens

Lielbritānijas ārlietu ministrs: Kongo krīzē iesprostoti vairāk nekā 1,6 miljoni pārvietoto personu

Dāresalāma, 2.nov., LETA–AFP. Lielbritānijas ārlietu ministrs Deivids Milibends svētdien pauda bažas par 1,6 miljonu pārvietoto personu likteni Kongo, kuri iesprostoti krīzes rajonā un atrodas ārpus palīdzības dienestu darbības zonas.

“Vairāk nekā 1,6 miljoni iekšzemē pārvietoto cilvēku nav pieejami. Viņi palikuši bez pārtikas, ūdens un citām pirmās nepieciešamības precēm,” viņš teica.

Milibends to teica pēc tam, kad viņš un viņa Francijas kolēģis Bernārs Kušnē Dāresalāmā tikās ar Tanzānijas prezidentu Džakaju Kivketi, kurš pašlaik vada Āfrikas Savienību (ĀS).

“Pastāv epidēmiju uzliesmojumu un pārtikas deficīta draudi,” sacīja Milibends.

Nesenās kaujas Kongo Demokrātiskajā Republikā (KDR) izmeta uz ceļa simtiem tūkstošu civiliedzīvotāju, no kuriem daudzi jau tikuši iepriekš pārvietoti.

Pamiers, kuru trešdien pasludināja nemiernieku līderis Lorāns Nkunda, līdz šim ir spēkā un ir izraisījis aktīvu Rietumu diplomātisko darbību, lai ierobežotu krīzi.

Sestdien abiem Eiropas sūtņiem bija sarunas ar Kongo prezidentu Džozefu Kabilu, viņi apmeklēja krīzes skartās teritorijas KDR austrumos un risināja sarunas ar Ruandas prezidentu Polu Kagami.

Komentāri

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.