Ceturtdiena, 18. decembris
Kristaps, Kristofers, Krists, Klinta, Kristers
weather-icon
+3° C, vējš 2.19 m/s, D-DR vēja virziens

Sadama Huseina režīma krišanas gadadienā Bagdādē valda klusums

Bagdāde, 9.apr., LETA–AFP. Trešdien Bagdādē izsludināta komandantstunda un ielās nav manāmas automašīnas, Irākai atzīmējot piekto gadadienu kopš Sadama Huseina režīma krišanas.

Bagdādes pavēlniecība no plkst.5 līdz pusnaktij noteikusi transportlīdzekļu lietošanas aizliegumu, lai neļautu sunnītu nemierniekiem sarīkot mīnētu automašīnu sprādzienus.

 

Galvaspilsētas ielas lielākoties ir tukšas, jo cilvēki galvenokārt uzturas iekštelpās.

Varasiestādes arī visā valstī izsludinājušas svētku dienu.

 

Radikālā šiītu garīdznieka Moktadas as Sadra kustība bija aicinājusi cilvēkus piedalīties Bagdādē masveida demonstrācijā pret ASV, taču otrdien to atcēla.

“Es aicinu Irākas tautu atcelt demonstrāciju. Es par viņiem baidos. Es gribu pasargāt irākiešu asinis,” teikts Sadra biroja izplatītajā paziņojumā.

 

Sadra Mehdi armija kopš svētdienas cīnās ar ASV un Irākas drošības spēkiem Bagdādes Sadra pilsētā, un sporādiskajās, taču sīvajās sadursmēs nogalināti vairāk nekā 40 cilvēki un desmitiem ievainoti.

 

Irākas drošības spēku amatpersona sacīja, ka trešdien situācija Sadra pilsētā ir mierīga, lai gan brīžiem dzirdama šaušana.

 

Vēl Bagdādē izšauti pāris mīnmetēju šāviņi, taču cilvēki neesot nopietni cietuši, viņš piebilda.

Komentāri

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.