Piektdiena, 19. decembris
Lelde, Sarmis
weather-icon
+2° C, vējš 1.79 m/s, R-DR vēja virziens

Sarkozī: Jauna ES līguma nebūs

Strasbūra (Francija), 10.jūl., LETA–DPA. Ja Lisabonas līgums netiks ratificēts, jauns Eiropas Savienības (ES) līgums izstrādāts netiks, uzrunājot Eiropas Parlamentu (EP) Strasbūrā, ceturtdien sacīja Francijas prezidents Nikolā Sarkozī.

“Nākamās EP vēlēšanas notiks vai nu atbilstoši Nicas līgumam, vai Lisabonas līgumam. Jauna līguma nebūs,” sacīja Sarkozī.

 

Francijas prezidents iepazīstināja parlamentu ar programmu, ko Francija vēlētos veikt, veicot ES prezidējošās valsts pienākumus. Francijas prezidentūra sākās 1.jūlijā.

 

Tas, ka Īrija referendumā noraidīja Lisabonas līgumu, savienībai rada “institucionālu problēmu”, sacīja prezidents, netieši kritizējot Īriju, ka tā referenduma likteni ļāvusi izšķirt vēlētājiem. “Eiropas institucionālie jautājumi ir parlamentos, nevis referendumos izšķirams jautājums.”

 

Sarkozī kritizēja Polijas prezidentu Lehu Kačiņski par viņa atteikšanos parakstīt Lisabonas līgumu, jo to noraidījuši Īrijas vēlētāji.

 

“Viņš palīdzēja to izstrādāt. Viņš deva savu vārdu, ka to parakstīs. Tas nav politisks jautājums, tas ir morāles jautājums,” sacīja Sarkozī.

 

Francijas prezidents 21.jūlijā dosies uz Īriju, lai tur spriestu par izeju no šīs strupceļa situācijas un piedāvātu Dublinai krīzes atrisinājumu, ko varētu īstenot “vai no oktobrī, vai decembrī”.

 

ES paplašināšanas process turpināsies vienīgi tad, ja savienība izveidos jaunas institūcijas, kas strādās paplašinātās savienības labā, savu jau agrāk pausto viedokli EP atkārtoja Sarkozī.

 

“Tā bija kļūda – nepiešķirt Eiropai jaunas institūcijas pirms paplašināšanās [2004.gadā]. Šodien mēs par to maksājam,” sacīja prezidents.

Gan horvāti, gan serbi ir eiropieši, tomēr viņu valstis savienībā uzņemtas netiks, ja vien pirms tam nebūs pieņemts Lisabonas līgums, paskaidroja Sarkozī.

“Vispirms Lisabona, tad paplašināšanās. Tā nav šantāža.”

Komentāri

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.