Trešdiena, 17. decembris
Hilda, Teiksma
weather-icon
+2° C, vējš 0.89 m/s, R vēja virziens

Ukrainas parlaments apstiprina Jūliju Timošenko premjera amatā

Kijeva, 18.dec., LETA–REUTERS. Ukrainas parlaments otrdien apstiprināja Jūliju Timošenko premjerministres amatā.

Par tā sauktās oranžās koalīcijas kandidāti balsoja 226 no 450 Augstākās Radas deputātiem – tieši pietiekoši, lai Timošenko tiktu ievēlēta.

 

Viņa paziņojusi, ka aizstāvēs 2004.gada Oranžās revolūcijas ideālus – tuvināt Ukrainu Rietumiem un eventuāli panākt valsts iestāšanos Eiropas Savienībā (ES) un NATO.

 

Timošenko kā savas prioritātes nosaukusi plaši sazēlušās korupcijas iznīdēšanu un vitāli svarīgo ekonomisko, tiesu sistēmas un politisko reformu turpināšanu.

 

Ukrainas parlamentā kopš pagājušās otrdienas bija iestājusies sasprindzināta situācija, kad, neskatoties uz “oranžās koalīcijas” vairākumu, Timošenko tomēr vienas balss trūkuma dēļ neizdevās ievēlēt premjera amatā.

 

Septembrī notikušajās vēlēšanās “oranžā koalīcija”, kuru veido Timošenko bloks un prezidenta Viktora Juščenko pārstāvētā partija “Mūsu Ukraina”, izcīnīja minimālu vairākumu, iegūstot parlamentā 227 vietas, taču analītiķi jau labu laiku apšauba koalīcijas iespējas saglabāt savu vairākumu, pieļaujot deputātu pārbēgšanas iespēju.

Komentāri

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.