Dobeles ceriņu dārzā apmeklētāju netrūkst

Arī šogad Dobeles ceriņu dārzs gaida tuvākus un tālākus viesus izbaudīt skaisto ceriņu ziedēšanas laiku un reibinošo aromātu. Tikai šosezon saistībā ar COVID-19 ir mainīti dārza apmeklējuma noteikumi. Uzturoties dārzā un pārējā Dārzkopības institūta teritorijā, apmeklētājiem jāievēro divu metru savstarpējā distance. Dārzu drīkst apmeklēt grupas līdz 25 cilvēkiem. Ģimenes, kāzu, kristību un citu svētku fotosesijas, kā arī svinības dārzā ir jāpiesaka iepriekš. Tāpat Dārzkopības institūts aicina cilvēkus būt atbildīgiem – ceriņus aplūkot no droša attāluma, nepieskaroties ziediem un tuvu nesmaržojot.
Diemžēl muzeja telpas to nelielo izmēru dēļ apmeklētājiem ir slēgtas. Pētera Upīša Dārzkopības muzeja vadītāja Inese Šinta stāsta, ka esot grūti pateikt, vai cilvēki šogad ceriņu dārzu apmeklē mazāk, jo brauc gan ģimenes, gan nelielas grupas, arī no kaimiņvalsts Lietuvas.
“Šogad mums pati māte daba ir nākusi pretī, jo tas, ka gaisa temperatūra turas ap 20 grādiem, ļoti paildzinās ceriņu ziedēšanas laiku un tos varēs apskatīt ilgāk nekā citus gadus, kad šajā laikā gaiss iesila pāri 20 grādiem. Lai cilvēki nedrūzmētos un mēs varētu ievērot Ministru kabineta noteikumus, esam pagarinājuši dārza darbalaiku – strādājam no deviņiem rītā līdz deviņiem vakarā,” uzsver muzeja vadītāja.
Apmeklētāji esot saprotoši un ievēro noteiktās prasības, bet tūrisma firmas strādājot ļoti radoši – no Rīgas atbrauc 30 cilvēku tūristu grupa divos autobusos – katrā pa 15 cilvēkiem. Ierodas arī entuziastu grupas, tādas kā kultūrceļotāji.
No kaimiņvalsts Lietuvas pagaidām Dobeles ceriņu dārzu apmeklē galvenokārt ģimenes, bet bijusi arī viena skolēnu grupa no Šauļiem – 12. klases skolēni, kuri pirms izlaiduma šeit veidoja fotosesiju.
I.Šinta ar nožēlu piebilst, ka bija pieteikušās daudzas grupas no Igaunijas, taču apmeklējumu atteikušas, jo uz Latviju pustukšos autobusos braukt iznākot pārāk dārgi. Kaimiņvalstī ierobežojumi ir vēl stingrāki un vienlaikus pulcēties drīkst 20 cilvēku. Tiesa, ir zvanījušas un vēlmi apmeklēt ceriņu dārzu izteikušas vairākas ģimenes no Igaunijas.
Pašlaik Dobeles ceriņu dārzā zied agrās un vidējās ceriņu šķirnes. Bez ceriņiem šobrīd ir iespējams aplūkot arī Dārzkopības institūta dekoratīvo ābeļu kolekciju, kas tagad zied, kā arī kokveida peonijas.
“Apmeklētājiem nevajag satraukties par slēgtajām muzeja telpām – mēs informāciju par Pēteri Upīti un institūta vēsturi esam izlikuši dārzā un vienmēr esam gatavi pastāstīt un atbildēt uz jautājumiem,” saka I.Šinta.
Drošības apsvērumu dēļ dārzā nav soliņu, bet, piesakoties ekskursijai, apmeklētāji tiek brīdināti un aicināti līdzi ņemt savus sēžamos vai pledus, lai dārzā uzturēties būtu ērtāk.

Pievieno komentāru

Ceļojumi