Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz izstādi "Gadatirgum - 50”

Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Izstāžu zālē līdz 29.novembrim ir skatāma izstāde “Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgum - 50”, kurā cildināti sasniegumi Latvijas amatniecībā un piedāvāts ieskats raibajā tirgus vēsturē.

Atzīmējot brīvdabas muzeja gadatirgus 50.jubileju, muzeja izstāžu zālē ir skatāma retrospektīva lietišķās mākslas darinājumu izstāde, kas apmeklētājiem piedāvā unikālu iespēju apskatīt priekšmetus no muzeja lietišķās mākslas kolekcijas. Izstādi veido daiļi un noderīgi darinājumi, kas pusgadsimta garumā iepirkti vai saņemti dāvinājumā no gadatirgus dalībniekiem muzeja krājuma papildināšanai un tautas lietišķās mākslas attīstības pētniecībai.

Izstādi kuplina ne tikai skaisti darinājumi no amatniekiem, bet arī gadatirgus vēsturisko afišu kolekcija, tirgus rīkotāju atmiņas un audio vizuālā kolāža par pasākuma norisi no pašiem tā pirmsākumiem līdz pat mūsdienām.

Izstādes rīkotāji stāsta: “Gadatirgus ik gadu ir gaidīts notikums ne tikai amatnieku vidū, bet arī sabiedrībā kopumā – tas ir gada vērienīgākais un apmeklētākais tautas dzīvās garīgās un materiālās kultūras notikums, kurā satiekas meistari no visas Latvijas, kas plašākam vērtējumam nodod savus labākos lietišķās mākslas darinājumus. Izstādes mērķis ir parādīt ne tikai gadatirgus krāšņumu un daudzveidību, bet arī ieskicēt tā spēju izdzīvot un saglabāt savu būtību pāri laikiem.”

Gadatirgum valsts kultūrtelpā ir ļoti nozīmīga vieta, tas allaž bijis svarīgs tautas nacionālās pašapziņas stiprinātājs. Līdzīgi kā dziedātāji un dejotāji pulcējas dziesmu un deju svētkos, tā amatnieki un tautas lietišķās mākslas meistari ik gadu sabrauc no visām Latvijas malām, lai rādītu savas prasmes, dalītos ar pieredzi un smeltos jaunus iespaidus turpmākajam darbam. Gadatirgus kuplināšanā piedalās ne vien amatnieki, bet arī folkloras kopas, deju grupas, dziedātāju ansambļi, kapelas, seno spēļu un rotaļu pratēji, nacionālo ēdienu darinātāji un citi dalībnieki.

Pie muzeja pieejama bezmaksas autostāvvieta. Mājdzīvniekus lūdzam šoreiz atstāt mājās. Muzejā var tikt fotografēts un filmēts. Izstāde apmeklētājiem ir atvērta no trešdienas līdz svētdienai no plkst. 10.00 līdz 17.00.


Pievieno komentāru

Ceļojumi