Sigulda svinēs Mīlētākās pilsētas svētkus citā frekvencē

Sestdien, 30. maijā, Mīlētākā pilsēta Latvijā – Sigulda – ar svētku moto “Mīlētākās pilsētas svētki. Cita frekvence” svinēs pilsētas svētkus. Šogad svētki būs citādi, tomēr svētku sajūta tiks radīta katra svinētāja mājā, kur mūzika atceļos ar velosipēdu vai piekabē, kur 10 gaisa baloni lidos pār pilsētas debesīm, kā arī Radio ballītē “Radio 7” frekvencē, kad visi kopā varēs dziedāt “Zied ievas Siguldā”.

30. maija rīts no plkst. 10.00 sāksies ar rīta modināšanu, kad Siguldas un Līgatnes orķestri iebrauks uzspēlēt pilsētas ielās un pagalmos. Līdz plkst. 18.00 ikviens aicināts iesaistīties Imanta Ziedoņa muzeja iniciatīvas – interaktīvā pastaigu maršruta kājāmgājējiem “Lasīttaka” aktivitātēs. Izejot pastaigu taku, bez maksas būs iespēja apmeklēt Imanta Ziedoņa muzeju Murjāņos un kultūras centra “Siguldas devons” Egila Rozenberga lielformāta gobelēnu izstādi “Transfigurācija”. Pastaigu taka, kas apvieno abus mākslas centrus ir teju 20 kilometru gara, un tajā būs iespēja rast iedvesmu no Ziedoņa dzejas, kā arī uzzināt citu interesantu informāciju.

Mīlētākās pilsētas svētkos pie kultūras centra “Siguldas devons” tiks atklāti divi Solveigas Vasiļjevas lielformāta mākslas darbi, iezīmējot laikmetīgās mākslas zonu Siguldā, bet visas dienas garumā Siguldas pilsdrupās darbosies Siguldas brīvdabas restorāns, kurā gardēži varēs mieloties ar līdzpaņemto vai Siguldas restorānu piegādāto svētku maltīti, vērojot Gaujas senieleju, baudot dabas pieskārienu un īpašo vēstures auru Siguldas pilsētas sirdī.

Sestdien kā turpinājums projektam “Koncertzāle dabā” Siguldas pagalmus pieskandinās mūziķi, sniedzot īsus, bet emocionālus mūzicikla koncertus, kuros piedalīsies grupas “Dzelzs vilks” mūziķi Juris Kaukulis un taustiņinstrumentālists Kaspars Tobis, akordeonists Kaspars Gulbis, dziesminieks Kārlis Kazāks, saksofonists Artis Gāga, kā arī muzikālās apvienības “Zelta kniede” mūziķi Silvestrs Lorencs un Helvijs Kārkliņš.

Vakara kulminācija tiks piedzīvota plkst. 19.00 Siguldas debesīs, kad uz balkona, pie savu māju atvērtajiem logiem, dārzos vai pagalmos, gaisā varēs vērot kopumā 10 mākoņu kuģus. Pirmo reizi Siguldas debesīs būs iespēja saskatīt arī divus gaisa balonus, kas atceļojuši no Amerikas kopā ar pilotu Džeisonu Fišeru (Jason Fischer). Pilots un reizē balonu meistars, dizaineris apliecina, ka šie baloni ir īsts mākslas darbs – baloni īpaši ar to, ka viens ir pilota darinājums, savukārt otrs veidots fraktāļu dizaina tehnikā.

Svētkus noslēgs Radio ballīte, kad plkst. 19.15 visi, kas būs pieslēgušies “Radio 7” FM 89.8 frekvencei vai tīmeklā vietnei www.radio7.lv, kopā varēs dziedāt “Zied ievas Siguldā”, kam sekos ballīte ar siguldiešu sveicieniem, sirsnīgām sarunām studijā un klausītāju izvēlētām melodijām kopā ar DJ Egonu Reiteru.

Siguldieši aicina svinēt svētkus kopā un nepazaudēt tuvību caur dažādām frekvencēm arī tajā laikā, kad distancēšanās ir labākais, ko varam izdarīt viens otra labā! Būsim atbildīgi!

Pievieno komentāru

Ceļojumi