Gulbenes novadā šobrīd atrodas aptuveni 200 cilvēki no Ukrainas. Bērnu ir vairāk nekā pieaugušo. Pārsvarā ir sievietes. “Ir arī vīrieši, bet vīrieši, kas nav derīgi aktīvajam karadienestam, piemēram, ar invaliditāti. Gaidījām vēl vienu grupu – bērnus, kuri palikuši bez vecākiem. Dažiem vecāki karo, citiem gājuši bojā. Bet mēs nevaram viņus nodrošināt ar tik daudz speciālistiem, cik vajadzētu, un viņi dosies uz citu novadu,” “Dzirksteli” informē Gulbenes novada sociālā dienesta vadītājs Jānis Antaņevičs. Viņš stāsta, ka Ukrainas iedzīvotājiem nepatīk, ja viņus sauc par bēgļiem. “Kāpēc? Ja viņus sauc par bēgļiem, tad viņu atbilde ir: nē, mēs brauksim atpakaļ. Viņi ir “uz koferiem” un tic, ka atgriezīsies Ukrainā. Ir Ukrainas valsts piederīgie, kuri iziet cauri mūsu novadam, proti, uzturas te vienu vai divas diennaktis, un dodas tālāk prom. Tas vairāk raksturīgs bija sākotnēji. Tiem, kas uzturējās vienu vai divas diennaktis, nekāda sociālā palīdzība arī netika nodrošināta. Mēs viņiem devām patvērumu, gultasvietu un ēdinājām,” stāsta J.Antaņevičs.
Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Gulbenes novads - Dzirkstele.lv abonementu:
"Gulbenes novads - Dzirkstele.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.
Abonē Gulbenes novads - Dzirkstele.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*
*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Gulbenes novads - Dzirkstele.lv kontā.