Apmēram 3 procenti ērču inficētas ar encefalītu, līdz 9 – ar ērlihiozes ierosinātāju, līdz 70 - Laimas slimības ierosinātāju – borēliju. Dodoties zaļumos, pastāv liela iespēja noķert kādu ērci. Skaidrojam, kā rīkoties, lai no šī kukaiņa izvairītos, ko darīt, ja tas jau piesūcies, un ar kādām nepatikšanām jārēķinās. Ērču aktivitātes sezona Latvijā parasti ilgst no aprīļa sākuma līdz oktobra beigām, bet labvēlīgos meteoroloģiskajos apstākļos var būt garāka. Novērojumi rāda, ka šogad to pārziemošanas apstākļi bijuši labvēlīgi. Tas nozīmē, ka prognozējams salīdzinoši augstāks ērču aktivitātes līmenis nekā iepriekšējos gados, brīdina Slimību kontroles un profilakses centrs (SPKC).
Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Gulbenes novads - Dzirkstele.lv abonementu:
"Gulbenes novads - Dzirkstele.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.
Abonē Gulbenes novads - Dzirkstele.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*
*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Gulbenes novads - Dzirkstele.lv kontā.