● 1 pīle (apmēram 1,8 kilogrami),
● 1 ēdamkarote sāls,
● 2 tējkarotes sauso garšvielu,
● 3 āboli,
● 150 gramu žāvētu melno plūmju,
● 2 ēdamkarotes sojas mērces,
● 2 ēdamkarotes medus.
Vienmēr kāda reize ir pirmā. Gada nogalē ieraudzījusi veikalā svaigas pīles, nolēmu “iegādāties” sev darbu un vienu šādu putniņu izcept cepeškrāsnī, vadoties pēc vairākām izlasītām norādēm.
Pīli zem tekoša ūdens labi nomazgāju, iztīrot iekšpusi un atbrīvojoties no atlikušajām spalviņām. Pēc tam divas reizes to vēl no visām pusēm aplaistīju ar vārītu ūdeni. Tas nepieciešams, lai ādā poras aizvērtos, cepoties tā neplaisātu un būtu kraukšķīgāka. Pīli no iekšpuses un ārpuses ierīvēju ar sāls un garšvielu maisījumu un atstāju minūtes 20 ievilkties.
Skābās šķirnes ābolus nomazgāju, izņēmu tiem serdes un mīkstumu sagriezu vidēja lieluma kubiņos. Plūmes pārlēju ar karstu ūdeni un pēc brīža notecināju. Pīli stingri piepildīju ar ābolu un žāvēto plūmju maisījumu un aizspraudu ar koka iesmiņiem. Ieteicams to pat aizšūt ar pārtikas diegu, lai pildījums labāk turētos iekšpusē.
Pīli pārliku veidnē ar muguru uz augšu, pielēju vēl arī nedaudz vārīta ūdens un ievietoju uz plaukta, kas atrodas zemāk par krāsns vidu, līdz 180 grādiem uzkarsētā cepeškrāsnī režīmā bez konvekcijas. Cepu apmēram 40 minūtes, pēc tam apgriezu pīli uz muguras un turpināju cept vēl tikpat ilgu laiku. Ja šķiet, ka kājas un spārnu gali apdegs, tos varam aptīt ar foliju. Ik pa 20 minūtēm pīli aplaistīju ar pannā izdalījušos šķidrumu.
Pēc 40 minūtēm, lai ādiņa iegūtu brūnganu “iedegumu”, to pārsmērēju ar sojas mērces un šķidra medus maisījumu. Liku atpakaļ cepties vēl gandrīz pusstundu. Pēc tam veidni no krāsns izņēmu, pārsedzu ar foliju un atstāju minūtes 20, lai gaļas sulas vienmērīgi izdalās pa visu cepeti un tas kļūst mīksts un gatavs.
– Brigita Skaistkalne