Rauga mīklas plātsmaize ar zemenēm

Sastāvdaļas

Mīklai: ¼ glāzes piena ● 2 ēdamkarotes cukura, šķipsniņa sāls ● 50 gramu sviesta ● 1 ola ● apmēram 250 gramu miltu ● ½ paciņas sausā rauga
Pildījumam: 1 glāze piena (vai nedaudz vairāk) ● 3 olas ● 3 ēdamkarotes miltu ● 600 gramu rabarberu ● 150 gramu cukura + vēl 3 ēdamkarotes ● vaniļas cukurs ● 200 gramu zemeņu ● sadrupināti rieksti vai mandeļu skaidiņas.

Mīklai miltus sajaucu ar raugu, sāli un cukuru, pievienoju mīkstu sviestu, olu un siltu pienu. Visu mīcīju, līdz mīkla vairs nelipa pie rokām, tā bija elastīga, gluda un vidēji stingra. Mīklu pārsedzu un noliku siltā vietā uz apmēram stundu uzrūgt. Tikmēr gatavoju krēmu. Olu dzeltenumus sajaucu ar 3 ēdamkarotēm cukura, vaniļas cukuru un miltiem, pielēju uzkarsētu pienu, liku katliņu uz uguns un maisot karsēju, līdz masa sabiezējusi. Uzvārīt gan nedrīkst. Krēmu apmaisot padzesēju. Rabarberus sagriezu nelielos gabaliņos. (Ja rabarberi vairs nav pieejami, derēs arī āboli, aprikozes vai kas cits pēc izvēles.)

Pannā ar mazliet ietaukotu cepamo papīru ieklāju mīklu plānā kārtā (man bija 28×23 centimetru veidne, taču derētu pat lielāka, tad mīklas kārta būtu vēl plānāka). Virs mīklas izlīdzināju krēmu. Tam virsū savukārt uzbēru sagrieztos rabarberus. Liku līdz 200-220 grādiem uzkarsētā cepeškrāsnī cepties apmēram 20 minūtes. Tikmēr olu baltumus saputoju, pakāpeniski piekaisot cukuru, stingrās putās. Masā vēl varam iemaisīt riekstus, bet bez tiem iztiku. Balto putojumu tad, īpaši neizlīdzinot, pārklāju karstai maizei. Vienmērīgi pa virsu izkārtoju arī zemenes un pārkaisīju mandeļu skaidiņas. Liku atpakaļ krāsnī un cepu vēl vismaz 15 minūtes. Gatavo plātsmaizi atdzesēju un sagriezu gabaliņos.

Pievieno komentāru

Ēdamprieki