Sirsnīgā svaigā siera kūka

Sastāvdaļas:
pamatnei -
● 240 gramu šokolādes cepumu
● 100 gramu sviesta

krēmam –
● 500 gramu svaigā siera
● kārbiņa iebiezinātā piena ar cukuru
● citrons
● līdz 20 gramiem želatīna
● zemenes

Mīļai kopā pasēdēšanai iesaku pagatavot šādu vai līdzīgu gardumu. Svarīgi ir tas, ka te nekas nav jācep. Lai uz veikalu tobrīd nebūtu jāiet, vajadzīgo svaigā siera daudzumu tomēr ledusskapī sameklēju, liekot dažādus ražojumus kopā: “Kāruma” svaigo sieru, “Rasas” klasisko krēmsieru un Limbažu klasisko svaigo sieru. Tikpat labi derēs, piemēram, “Mascarpone”. Kūkai varam izmantot arī klasiskos “Selgas” cepumus bez šokolādes garšas vai arī ar iebiezinātā piena garšu, bet aromātam pierīvēt laima miziņu un piespiest citrona sulu. Bet nu – visu pēc kārtas.
Mīkstu sviestu samīcīju kopā ar sasmalcinātiem cepumiem un, cieši piespaidot, izlīdzināju ar cepamo papīru izklātā veidnē. Ievietoju to ledusskapī un tikmēr gatavoju svaigā siera masu.
Bļodā savienoju visu kārbiņu saturu, piepilināju citrona esenci garšai, pievienoju nepilnu kārbiņu iebiezinātā piena ar cukuru, kā arī atlaidinātas, ar nelielu cukura piedevu sablendētas saldētās meža zemenes. Visu kopā sakūlu. Lai siera un ogu masa būtu saturīgāka, iepriekš aukstā, novārītā ūdenī uzbriedināju krietnu ēdamkaroti želatīna, pēc tam to izkausēju un pievienoju krēmam. Ar rozā masu pielēju veidni ar cepumu pamatni un ievietoju ledusskapī sastingšanai. Pēc stundām četrām kūka jau bija baudāma. Rotāšanai varam izmantot zemeņu biezeni vai svaigas ogas.

Pievieno komentāru

Ēdamprieki