Līdz 18.augustam Galgauskā norisinājās starptautiskā jauniešu nometne, kuras dalībnieki pilnveidoja zināšanas un dalījās pieredzē par veselīga dzīvesveida paradumiem caur sportu un uzturu.
Gulbenes novada jauniešu centra “Bāze” pārstāve Lelde Frīdenberga “Dzirkstelei” stāsta, ka šis ir projekts “Veselīga dzīvesveida spēks”, kas tiek īstenots “Erasmus+” programmā. Projekta mērķis – veicināt jauniešiem veselīgu dzīvesveidu. Jaunieši piedalījās dažādās sportiskās aktivitātēs, guva zināšanas par veselīgu uzturu, kopā mācījās gatavot dažādus veselīgus ēdienus, iepazina Galgauskas pagastu un dažādu valstu tradīcijas.
Saistībā ar pandēmiju viss ievilkās
Jauniešu starptautiskās apmaiņas projektā kopā piedalījās 35 dalībnieki no Itālijas, Portugāles, Rumānijas, Grieķijas un Latvijas. Katru dienu jauniešiem notika tematiskās nodarbības, bija iespēja savā starpā diskutēt, mācīties citam no cita, dalīties pieredzē, uzzināt jaunas lietas, kā arī uzlabot savas angļu valodas zināšanas.
“Es šo saucu par “kovid” projektu, jo tas tika uzrakstīts un apstiprināts jau 2019.gadā, bet sakarā ar pandēmiju tas tika pagarināts. Beidzot šajā vasarā varam to īstenot. Mums jau ir jauni projekti, kuri ir apstiprināti un kurus vajag īstenot, bet prioritāri šajā gadījumā devām priekšroku vecajam, jo ir noteikumi, cik ilgi to varam pagarināt. Principā jau bija pēdējie “vilcieni”, tāpēc ir prieks, ka varējam beidzot to realizēt,” stāsta Lelde.
Latvijā pirmo reizi
Lelde arī skaidro šādu projektu lietderību. Proti, piedalīšanās šādos projektos, pirmkārt, ir liela iespēja pašiem jauniešiem iepazīties. Otrkārt, ne visām ģimenēm ir iespēja ceļot, bet ar šādu projektu starpniecību jauniešiem ir dota iespēja iepazīt citas kultūras, iemācīties kaut ko jaunu, sadraudzēties. Lielākā daļa no jauniešiem, kuri ieradās Galgauskā, iepazina tās apkārtni, kā arī pavadīja laiku Gulbenē, Latvijā ieradās pirmo reizi. Daudz bija tādu, kuri ārpus savas valsts bija devušies pirmo reizi. Jaunieši atzina, ka viņiem te ļoti patīk daba, klusums un miers, jo pārsvarā viņi nāk no lielām pilsētām. “Jaunieši ir iepazinušies un sadraudzējušies, un, zinot, ka jādodas prom, bija arī asaras,” stāsta Lelde.
Dienas, ko jaunieši pavadīja Galgauskā, bija ļoti piepildītas. Viņi dzīvoja kultūras namā, maltīte bija sarūpēta no “Kantes kroga”. Savukārt vakaros viņi katrs iepazīstināja ar savu valsti – līdzi bija atvesti savas valsts našķi, notika radošās darbnīcas, dažādas aktivitātes, spēles, dejas. Projektu finansē Eiropas Savienība.
– Inita Savicka