Gulbenes novada čempionātā telpu futbolā uzvar “FK Cēzars”

5.februārī Stāķu sporta zālē noslēdzās Gulbenes novada atklātais čempionāts telpu futbolā. Par 2022.gada čempioni kļuva komanda “FK Cēzars”.

“Rīts iesākās ar “FK Cēzars” un ”Gulbenes BJSS” komandu spēli. Sākums jau parādīja, ka “FK Cēzars” komandas spēlētāji atbraukuši, lai uzvarētu un kvalificētos pusfinālam. Sākumā komandas apmainījās ar vārtu guvumiem, bet otrajā puslaikā “FK Cēzars” guva divus vārtus un nodrošināja sev uzvaru ar 3:1,” stāsta Gulbenes novada Sporta pārvaldes sporta pasākumu organizators Jānis Stībelis.

Otrā ceturtdaļfināla spēle izvērtās dramatiska. “Spēles sākumā “FK RIGUAL” komanda guva ātrus divus vārtus, uz ko Līgo komanda atbildēja tikai ar vieniem. Otrā puslaika sākumā “FK RIGUAL” komanda vēlreiz guva “ātrus” vārtus. Lai gan rezultāts bija 4:1 , ar to spēle nebeidzās. “Līgo” komanda spēja sakoncentrēties un, ar vairāku “rikošetu” palīdzību, guva vārtus. “FK RIGUAL” komanda sāka pagurt, jo nebija maiņu, ko izmantoja pretinieki. “Līgo” komanda atspēlējās, izlīdzinot rezultātu. Rezultātā spēle noslēdzās neizšķirti. Lai noskaidrotu uzvarētāju, sekoja 6 metru soda sitienu sērija. Pārāka izrādījās “Līgo” komanda, svinot uzvaru ar rezultātu 6:5,” stāsta J.Stībelis.

Nākamais pāris bija “FK Madona” un “Rēveļi”. “Abas komandas pēc pirmā puslaika izskatījās līdzvērtīgas , uzbrukumi pēc uzbrukuma. Varēja redzēt, ka komandas grib izspēlēt līdz skaisti gūtiem vārtiem. Pirmais puslaiks noslēdzās ar “bezvārtu” neizšķirtu. Pārtraukumā komandas apspriedās un turpināja spēli ar jaunu cīņas sparu,” saka J.Stībelis. Apņēmīgāka izrādījās komanda “FK Madona”, kura gāja uz vārtiem, kas rezultējās ar gūtiem vārtiem. Mačs noslēdzās ar “FK Madona” komandas uzvaru (3:0).

Pirmais pusfināls sākās ar “FK Cēzars” un “Līgo” komandu spēli. J.Stībelis stāsta, ka sākumā “Līgo” komanda ar labām vārtsarga darbībām turējās pretī. “Spēles gaitā radās asumi, ko apturēja tiesneši. Pirmie pie vārtu guvuma tika “Līgo “komanda, bet tiesnesis saskatīja pārkāpumu, un vārti netika ieskaitīti. Pēc tāda brīdinājuma signāla “FK Cēzars” saņēmās un guva vārtus. “Līgo” komanda pamazām zaudēja koncentrēšanos uz maču, vairāk enerģijas patērējot pārrunās ar tiesnešiem. Tas realizējās ar vēl vienu vārtu zaudējumu. Turpinājumā “FK Cēzars” guva vēl trīs vārtus (5:0) un iespēju cīnīties par 1.vietu,” viņš saka.

Otrā pusfinālspēlē tikās “FK Madona” un “Ranka”. “Rankas” komanda mača sākumā uzreiz pārņēma iniciatīvu, kontrolējot bumbu un spēli, tomēr “FK Madona” atbildēja ar ātrajiem pretuzbrukumiem. “Rezultātā madonieši pirmā puslaika vidū guva pirmos vārtus, tādējādi izvirzoties vadībā. Otrajā puslaikā “Rankas” komanda visu laiku kontrolēja bumbu, tomēr “Madonas” komandai izdevās atvairīt bīstamos uzbrukumus. “FK Madona” stabilā aizsardzība ļāva noturēt uzvaru un iekļūt finālā,” stāsta J.Stībelis.

Mazajā finālā jeb cīņā par trešo vietu tikās “Ranka” un “Līgo”. Pamatoti vīlušies par neiekļūšanu finālā, “Rankas” spēlētāji pārvaldīja bumbu un daudzkārt uzbruka, kas atspoguļojās rezultātā. “Rankas” komanda sagrāva “Līgo” ar rezultātu 9:2 , izcīnot bronzas godalgas.

Lielajā finālā tikās “FK Cēzars” un “FK Madona”. “Bija gaidāms interesants mačs, jo abas komandas bija tikušās grupu turnīrā, kur virsroku ņēma “FK Madona”, kas pirmā atklāja rezultātu, tomēr līdz pārtraukumam “FK Cēzars” izlīdzināja rezultātu (1:1). Kā jau finālā, neiztika bez asumiem un dzeltenajām kartiņām. Otrais puslaiks iesākās ar “FK Cēzars” negaidīti gūtiem vārtiem. Turpinājumā “FK Madona” guva atbildes vārtus, tomēr tiesnesis tos neieskaitīja. Būdama vadībā, “FK Cēzars” atļāvās agresīvākus uzbrukumus, kas vainagojās ar vēl diviem gūtiem vārtiem (4:1) un izcīnītu čempiona titulu,” saka J.Stībelis.

Labākie spēlētāji: “FK RIGUAL” – Raivo Kaulakans, “Gulbenes BJSS” – Armands Vekšins, “Rēveļi” – Andrejs Krišjānis, “Līgo” – Juris Karamiševs, “Ranka” – Aivis Pogulis, “FK Madona” – Rolands Ščuckis, “FK Cēzars” – Armands Vaičulis.

Par čempionāta rezultatīvāko spēlētāju kļuva “Rankas” spēlētājs Sentis Fiļipovs.

Pirmo reizi tika izvirzīta nominācija “Fināla MVP”, ko saņēma Leonīds Koraļovs (“FK Cēzars”).

1.vieta – “FK Cēzars”: Ričards Deksnis, Otto Patmalnieks, Mareks Kozlovskis, Dmitrijs Smagars, Leonīds Koraļovs, Valts Virziņš, Rolands Neilands, Armands Vaičulis, Denis Baltutis, Artūrs Deksnis.

2.vieta – “FK Madona”: Ronalds Ščuckis, Kārlis Krīgalis, Oskars Saliņš, Rihards Pēčs, Ralfs Briezis, Dāvis Cainītis, Uģis Meiers, Atis Pērkons, Kristaps Aizups, Klāvs Sveķis, Igors Ļeoņevičs, Davids Siliņš, Krists Garkalns.

3.vieta – “Ranka”: Sandis Biksāns, Aivis Vucāns, Ivars Roziņš, Jānis Krūze, Aivis Pogulis, Ilgvars Jezuns, Egīls Jauntirāns, Sentis Fiļipovs , Aleksis Dusalijevs, Artūrs Zelčs, Valentīns Surovs.

“Paldies visām komandām, kas, neskatoties uz Covid-19 situāciju, piedalījās čempionātā,” saka J.Stībelis.

Spēļu rezultāti

“Gulbenes BJSS” – “FK Cēzars” (1.spēle) – 1:3 (J.Mauriņš 1 – L.Koraļovs 2 , M.Kozlovskis 1),

“FK RIGUAL” – “Līgo” (2.spēle) – 4:4 (5:6 p.) (R.Kaulakalns 4 – A.Lustiks 3, A.Grava 1),

“FK Madona” – “Rēveļi “(3.spēle) – 3:0 (R.Briezis 1, D.Caunītis 1, K.Garkalns 1),

“FK Cēzars” – “Līgo” – 5:0 (L.Koraļovs 3, M.Kozlovskis 1, O.Patmalnieks 1),

“Ranka” – “FK Madona” – 0:1 (R.Ščuckis 1),

“Līgo” – “Ranka” – 2:9 (A.Lustiks 1, K.Mazūrs 1 – S.Fiļipovs 3, A.Zelčs 3, S.Biksāns 2, A.Dusalijevs 1),

“FK Cēzars” – “FK Madona” – 4:1 (L.Koraļovs 2, M.Kozlovskis 1, A.Vaičulis 1 – K.Garkalns).