Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenē, iespējams, taps saules parks

Zeme, kuru pašvaldība pārdevusi elektroenerģijas ražošanas firmai SIA “Evecon”, atrodas Gulbenē nomaļā vietā. To “Dzirkstelei” apliecina pašvaldības darbinieki, un tas redzams arī vietnē “Kadastrs.lv”. Pagaidām gan šajā vietnē pārdotais zemes īpašums vēl figurē kā pašvaldības zeme. Foto: Diāna Odumiņa.

Gulbenes novada pašvaldība jau pirmajā izsolē ir veiksmīgi pārdevusi nekustamo īpašumu “Pakalni”, kas atrodas Gulbenes pilsētā. Īpašums aizņem 14,0244 hektārus zemes. Un to par 41 265 eiro ir iegādājusies SIA “Evecon” no Ķekavas novada – liecina pašvaldības publiskotā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šī firma pašvaldības organizētajā izsolē arī bija vienīgā pretendente uz minēto nekustamo īpašumu. Par pirkumu norēķins ir pilnībā veikts.

Saskaņā ar “Lursoft” datiem SIA “Evecon” ir 2021.gadā dibināts uzņēmums, tā pamatkapitālā ir 2800 eiro un darbības veids ir elektroenerģijas ražošana. Uzņēmuma kontrolpakete pieder Igaunijas uzņēmumam “Evecon OU”, bet patiesā labuma guvējs ir Aivars Meemets no Igaunijas.

Valkas novada pašvaldība pagājušā gada augustā publiskoja informāciju par to, ka arī tur SIA “Evecon” jau ir iegādājusies zemi un plāno veidot saules parku ar 3 MW solāro jaudu. Savukārt Valgas apkārtnē uzņēmumam jau ir saules parks ar kopējo jaudu 10 MW. Uzņēmums uzskata – galvenais ieguvums iedzīvotājiem būs elektroenerģijas izmaksu samazināšanās, jo vairāk tiks ražota enerģija uz vietas un mazāk tiks importēta no kaimiņvalstīm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmuma “Evecon OU” interneta mājaslapā ir teikts – uzņēmums attīsta vēja un saules enerģijas parkus Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. Teikts arī, ka kopš 2020.gada uzņēmums ir pabeidzis dažādu saules parku celtniecību ar kopējo jaudu 40 MW. Sākot ar 2022.gada rudeni, dažādās Igaunijas pašvaldībās tiek izstrādāti aktīvi saules parku projekti 1100 MW apmērā, kurus plānots uzsākt 2025.gadā. Atsevišķos saules enerģijas parkos „Evecon OU” izmanto enerģijas uzkrāšanas sistēmas, lai saules enerģija būtu pieejama patēriņam pat tad, kad saule nespīd. Uzņēmuma mājaslapā ir uzsvērts: „Mēs darām visu iespējamo, lai mūsu atjaunojamās enerģijas projektu ietekme uz kopienām būtu minimāla un lai tie iekļautos dzīves vidē. Plānošanas procesā iesaistām kopienas pārstāvjus. Mēs arī rūpējamies, lai vietējie iedzīvotāji gūtu labumu no zaļās enerģijas parkiem viņu mājās. Papildus tīras enerģijas ražošanai daļu no saules un vēja parku produktivitātes ieguldām vai nu pašvaldības budžetā, vai atbalstām kopienas projektus, vēja parku gadījumā ienākumus gūst arī vēja parku tiešie kaimiņi. Ar vietējās pašvaldības starpniecību kopienu attīstībā ieguldām 0,6 procentus no gada pārdošanas ieņēmumiem.”

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (12)

 1. Nevajag te visiem investorus vazāt aiz deguna.Tas ir ļoti labi.ja kāds vēlas šeit attīstīt projektu.

  11
  4
 2. Nekā laba tur nav! Granulu rūpnīca arī bija igauņu, bet nu jau esot angļu vai pat amerikāņu.

  7
  9
 3. Tikai kāds labums Gulbenei no tā? Varbūt kāds labi dabūja “uz ķeppas”?
  Visa peļņa aiziet uz ārzemēm. Vietējie pat granulas nevar nopirkt, jo arī produkcija visa tikai eksportam.
  Izmanto mūsu dabas resursus, mūsu lēto darbaspēku, bet labums tuvu 0 !

  19
  5
 4. Es jau sapriecājos… domāju, būs kaut viens mūsdienīgs parks Gulbenē. Atkal nekā! Čiks un piks! Par zemi cena ir par zemu. Atkal kādam ķepā?!!

 5. Jānim – Ko tad nepieteicies un nepirki? Tā pļava gadiem stāvēja atmatā, nevienam nevajadzēja.

  1
  1
 6. Tikai nevajag! Es ļoti labi zinu kā notiek tās pārdošanas, jo nesen biju pieteicies uz citu “pļavu”.

  3
  1
 7. Būtu labāk latviešiem pārdevuši…lai tik būvē projektu. Ir taču mums spējīgi uzņēmumi. Te atkal kaimiņi investē mūsu zemē.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.