Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novadā lielākais eksāmenu kārtotāju skaits – matemātikā un latviešu valodā

17.maijā divpadsmitie kārtoja eksāmenu latviešu valodā. Neliels satraukums pirms eksāmena dažiem bija, bet tā kā mācījušies ir visu vidusskolas laiku, tad eksāmenā tika parādīts un pierādīts, cik zinoši viņi ir. 12.klašu skolēniem obligāti jākārto trīs eksāmeni – svešvalodā, matemātikā un latviešu valodā, bet viņi var kārtot arī vienu vai vairākus izvēles eksāmenus kādā no mācību priekšmetiem. Foto: Gatis Bogdanovs

Noslēgumam tuvojas skolas mācību gads, un vispārējo izglītības iestāžu skolēni un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi turpina kārtot noslēguma pārbaudījumus par vispārējās vidējās izglītības iegūšanu. Sākot ar šo mācību gadu, centralizētos eksāmenus ir iespējams kārtot arī 11.klasē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītāja Dace Kablukova “Dzirkstelei” stāsta, ka Gulbenes novadā ir trīs skolas, kurās mācās 12.klašu skolēni – Gulbenes novada, Lejasciema un Lizuma vidusskolas. Gulbenes novada vidusskolā ir 65 12.klašu audzēkņi, Lejasciema un Lizuma vidusskolās – katrā pa 5. Kopā – 75 skolēni. Viņa paskaidro, ka tas ir kopējais skolēnu skaits, bet ne visi kārto eksāmenus. Ir izglītojamie, kas ir atbrīvoti no noteiktajiem valsts pārbaudījumiem.

Lielākais eksāmenu kārtotāju skaits ir obligātajos eksāmenos matemātikā un latviešu valodā.

Gulbenes novada Izglītības pārvaldes izglītības metodiķe Ramona Ruņģe-Keiša stāsta, ka centralizēto eksāmenu latviešu valodā, kas notika 17.maijā, kārtoja 73 Gulbenes novada skolēni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Centralizēto eksāmenu matemātikā, kas notiek šodien, 20.maijā, arī kārto 73 Gulbenes novada 12.klašu audzēkņi. Savukārt centralizēto eksāmenu Latvijas un pasaules vēsturē 23.maijā kārtos 2 novada skolēni, ķīmijā 25.maijā 1 skolēns, fizikā 27.maijā 3 novada skolēni, bioloģijā 30.maijā – 4 skolēni.

Pērn obligāti noteiktos eksāmenus latviešu valodā un matemātikā kārtoja 72 mūsu novada 12.klašu skolēni. Bioloģiju bija izvēlējušies kārtot 6 skolēni, fiziku 5, ķīmiju 3, Latvijas un pasaules vēsturi -1.

“Lizums un Lejasciems brauc viens pie otra”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kas attiecas uz eksāmenu norises vietu, tad, kā skaidro D.Kablukova, ir dažādi – tā kā mums ir trīs skolas, kur mācās 12.klašu skolēni, tad “Lizums un Lejasciems brauc viens pie otra”. Piemēram, 17.maijā, kad notika latviešu valodas eksāmens, Lejasciema vidusskolas skolēni devās uz Lizumu un kārtoja eksāmenu Lizuma skolā.

Šis ir pēdējais gads, kad divpadsmitie kārtos eksāmenus saskaņā ar iepriekšējo standartu. Vienlaikus šis ir pirmais mācību gads, kad skolēni – šī mācību gada vienpadsmitie – var pirmo reizi kārtot eksāmenus saskaņā ar jauno vispārējās vidējās izglītības standartu. R.Ruņge stāsta, ka, sākot ar šo mācību gadu, centralizētos eksāmenus ir iespējams kārtot arī 11.klasē. Šajā mācību gadā centralizēto eksāmenu angļu valodā optimālajā līmenī, kas notika 11. un 12.maijā, kārtoja 19 11.klašu skolēni, centralizēto eksāmenu latviešu valodā optimālajā līmenī, kas notiks 26.maijā un 1.jūnijā, kārtos 5 skolēni, savukārt centralizēto eksāmenu matemātikā optimālajā līmenī, kas būs 24.maijā, kārtos 22 skolēni.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.