Izglītības kvalitātes valsts dienesta apkopotie dati liecina, ka šajā mācību gadā Latvijas izglītības iestādēs nemācās 1881 skolēns obligātajā izglītības vecumā.
Gulbenes novada Izglītības pārvaldes vadītāja Dace Kablukova “Dzirkstelei” stāsta, kā notiek informācijas aprite par bērniem, kas deklarēti mūsu valstī, ir obligātajā izglītības vecumā un nav reģistrēti nevienā izglītības iestādē. Informācija par katru bērnu, kurš ir deklarēts mūsu valstī un ir sasniedzis obligāto izglītības vecumu, nonāk Valsts izglītības informatizācijas sistēmā. Obligātais izglītības vecums mūsu valstī ir no 5 gadiem līdz 9.klases beigšanai vai pilngadības sasniegšanai. Katras pašvaldības atbildīgajiem speciālistiem ir piekļuve pie šīs sistēmas, un katrs atbilstoši savai kompetencei seko līdzi sistēmā ienākošajai informācijai. Izglītības pārvaldes speciālists ienākošo informāciju caurlūko vismaz divas reizes katra mācību gada laikā.
“Šobrīd sistēmā ir informācija par 122 bērniem, kuri ir deklarēti Gulbenes novada pašvaldībā un neapmeklē nevienu izglītības iestādi ne mūsu novadā, ne citās Latvijas novadu pašvaldībās. Šo bērnu vecums ir no 6 līdz pat 18 gadiem. Par lielāko daļu no šiem bērniem (par 100) ir informācija, uz kuru valsti viņi ir aizceļojuši pēc izstāšanās no mūsu novada izglītības iestādes. Valstis, kurās izglītību iegūst Gulbenes novadā deklarētie bērni, ir dažādas: Lielbritānija, Vācija, Īrija, Norvēģija, Spānija, Somija, Zviedrija, Kipra, ASV, Igaunija, Šveice, Nīderlande, Kanāda, Islande, Itālija un Austrālija. Par 19 bērniem zinām, ka viņi kopā ar ģimeni ir aizceļojuši uz ārzemēm, bet nezinām, kurā tieši valstī mācās. Diemžēl Izglītības pārvaldei nav informācijas par diviem mūsu novadā deklarētiem 8 gadus veciem bērniem un par vienu 18 gadus vecu jaunieti. Ar šo informāciju tālāk strādā kolēģi no Gulbenes novada sociālā dienesta,” stāsta D.Kablukova.
Izglītības kvalitātes valsts dienesta apkopotie dati liecina, ka šajā mācību gadā nevienā Latvijas izglītības iestādē nemācās 1881 skolēns obligātajā izglītības vecumā…izlasīju 5x.
Nezinu kā tagad, bet pirms pandēmijas skolā skaitījās arī tie,kas jau bija prom. Gadījās rokā tādi saraksti,kur tādu bērnu bija diezgan sistēmā. Līdz ar to arī līdzekļi nāca,ja jau nauda seko skolēnam! Bet reāli viņi nebija. Tas tāpat kā ar ģimenes ārstiem. Vai tu ej vai neej,par tevi maksā. Tiešām ir daudz cilvēku kas neiet pie ārsta. Tagad arī saprotu, kāpēc nedod uz rokas tavu slimības vēsturi. Agrāk kaut kad iedeva,jo vajadzēja citām ārstam. Lasīju un brīnījos,kur man tādas slimības un pat operācijas,ja ir bijusi vienīgā vēnu operācija. Tā notiek tās lietas. Laikam visur.
Jau oktobrī nevarēja tos 2 atrast un to vienu jaunieti,tagad tik uzsāks darbu dienests…..mācību gads uz beigām un tad meklē?…atmostieties
Pie tādas mācību programmas kā tagad, labāk bērnus skolā nelaist!